Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szürke konyhafalhoz milyen...

Gaalildi kérdése:

Szürke konyhafalhoz milyen színű szekrények passzolnának?jelenleg fehér ès világosbarna szerű, de nem szeretnék fehéret. Keresgélek de mèg nem találtam olyan oldalt ahol képeken láthatnèk jó ötleteket konyhára.

Figyelt kérdés

máj. 23. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbálgasd ki a színeket, mert ami neked tetszik az lehet másnak nem jönne be és fordítva!

Vegyél színes lapokat, kartonokat vagy hasonlókat és tedd oda a fal elé a szekrényajtóra a szélénél! Akkor látod majd, hogy a többivel együtt, abban a fényben az tetszik-e neked vagy sem. Egy apró árnyalatbeli különbség is sokat tud dobni a szín megítélésén, vagy hogy más ha függőlegesen látod a szekrényen, mint vízszintesen amikor az üzletben a színmintákat lapozod.

A szürke mellé a kéknek több árnyalatát is el tudnám képzelni, akár világosabb, szürkéskéket, akár a komoly, sötétebbet, mint ez - nekem ez a kedvencem:

[link]

De lehet neked egyáltalán nem tetszene.

Ahogy a variációkat is így tudod megnézni, hogy a te munkalapodhoz jó-e egy sötét szekrény alulra, felülre világosabb vagy épp a munkalapod miatt világos szekrény lenne a jobb.

Ehhez hasonló kartonokat megveszel vagy online vagy személyesen valami hobbiboltban, minőségibb írószer üzletben és akkor pár ezer forintból sok variációt ki tudsz próbálni ott a konyhában a falnál.

[link]

máj. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még egy: a zöldnek is vannak olyan árnyalatai amikről nem gondolnád, hogy konyhában jó lenne, de megfelelő párosításokkal fantasztikus hatásuk lehet és ráadásul nem találkozol vele minden második lakásban.
máj. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsod meg is fogadom. A gond az, hogy vizuális típus vagyok, szóval látnom kell hogy is nézne ki kékkel vagy akármilyennel egyben. Próbálok tervező programot keresési ahol ki tudnám színezi ès egybe látni őket. Esetleg ismersz ilyen progit?
máj. 23. 10:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem valami természetes, világos natúr fenyő szép lenne, pl. fekete vagy fehér munkalappal - gépekről is függ. Lehet modern minimál, láthatatlan fogantyúkkal vagy hagyományos, kazettás frontok.
máj. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 Pont amiatt javasoltam a papírokat, mert a valóság soha nem azonos azzal amit a tervezőprogram mutat. Nem tudja neked visszaadni a fal színét, a napfényt ami a konyhádban van.

Konkrét példa: a ház színét kellett választanunk építkezéskor. Egyformán ugyanaz tetszett mindkettőnknek a párommal, nem volt vita. A kivitelező viszont kérte, hogy előbb hagy hozzon 1 kis doboznyit abból a színből és próbáljuk ki a ház falán egy kicsi helyen mielőtt megvesszük a teljes mennyiséget, hátha még sem az tetszene.

Mázlink volt ezzel, ugyanis az a szín ami a mintán, a tervező programban, a bekevert festékben tetszett az felfestve a ház falára borzalmas volt. A napfényben, függőlegesen, azon a falfelületen totál másmilyennek látszott, pont olyannak amire mutogatni szoktunk házaknál, hogy ki lehet olyan marha, hogy ilyen színűre festeti a házát. Hát azok, akik elhitték a színmintának meg a tervezőprogramnak, hogy tényleg jó lesz amit látnak és mivel kifizették, már ezzel kellett együtt élniük.

Én is vizuális típus vagyok, ezért szeretem az adott helyen együtt látni a dolgokat, különben nem áll össze a kép. Veszel pár kartont akkor azzal még ha biztosra nem is mész, mert nem pont olyan lesz a végső szín, de azért a nagy melléfogásokat ki tudod zárni.

Sajnos tervező programot nem tudok ajánlani, a házunk már 15 éves, azóta nagyon sok új fejlesztés jelent meg a piacon ami sokkal jobb a régieknél. Remélem lesz aki tud ajánlani, vagy írj ki külön erre kérdést!

máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!