Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Akinek amerikai konyhája van,...

Akinek amerikai konyhája van, megbánta?

Figyelt kérdés
A szagok miatt kérdezem.Köszi
2010. nov. 23. 13:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%
Tehát akkor senki sem elégedett vele. Aki meg azt mondja, hogy jó nagy a tér, annak az a válaszom, hogy persze, csak ezt nem úgy kéne, hogy azért nagy a szoba mert a konyhával egybe van csapva, hanem alapból nagy kéne, hogy legyen... Egyébként ha tudtok új építésű lakásokat ahol nem amerikai konyha van akkor az érdekel. Másik dolog amit utálok amikor a lakás fele a terasz.
2011. jan. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Én vagyok a nagy teres:)


Szerintem ebben nincs igazad, érzetre tágas,nekünk 40m2 a konyha nappali.Ha csak a nappali lenne ekkora abból is pont annyit használnék mint most:)


semmi sem tökéletes, ha újra tervezném akkor is így csinálám meg.

2011. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%

Mindenkin mélységesen és határtalanul meg vagyok döbbenve, aki ezzel elégedett!! (Illetve támogatja.)

Nem veszitek észre, hogy ez a NYOMOR KONZERVÁLÁSA, luxussal - előcsarnok, liftek, mélygarázs, esetleg portaszolgálat - kombinálva? A lakótelepi panelházakban meghonosított „sötét konyha” rossz irányban tovább”fejlesztett” változata!

Számomra az ilyesmi ÉLETIDEGEN!

Nagyon szegény emberek laktak és laknak egyetlen helyiségből álló "lakásokban", ahol az alvás, tisztálkodás, ruhaszárítás – és így a főzés is - egy légtérben zajlik.

Ezek a nagyon drága lakások csak annyiban különböznek ezektől, hogy fürdőszoba is van - nem kell kimenni a gangra, a közös wc-re vagy a kerti budiba - és télen nem szénnel fűtött vaskályha adja a meleget.

2011. ápr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Abban az időben,amiről Te beszélsz utolsó,együtt voltak a családok.Nem elzárkózva a családtagoktól... Azért ma már nem egy tetőnyíláson távozik a füst a konyhából.Sokkal-sokkal higiénikusabb.Egyébként senki nem a nappali-konyhában heveredik le esténként a szalmazsákra,illetve van mosókonyha,ahol lehet szárogatni. Szerintem ez meg sem közelíti azt a képet,amiről Te beszélsz.
2011. máj. 2. 14:45
 15/17 A kérdező kommentje:
Amúgy ez miért számítana luxusnak? Egyáltalán nem drágább dolog,csak kiütsz egy falat és kész!
2011. máj. 2. 14:48
 16/17 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező!

Az ki van zárva, hogy én az amerikai-konyhás lakást luxusnak tartsam, sokkal inkább nagyon komoly komfort-beli visszalépésnek. (Legfeljebb az lenne luxusnak, hogy egy olyan otthonért fizessek, ami ennyire idegen az életérzésemnek.) Nem is azt minősítettem luxusnak – szerintem szabatos és félreérthetetlen voltam, de másképpen fogalmazva megismétlem -, hanem a környezetet (Dunára, illetve a Budai Hegyekre néz, mint a Marina Part néhány lakása), a lakáson kívül, az átlagosnál jóval drágább anyagokból megvalósított kivitelezést, egy második liftet, a 24 órás portaszolgálatot és a mélygarázst.

Ez és a vitatott trend állnak óriási ellentmondásban.


A luxusra vonatkozó kijelentésedre, másképpen fogalmazva megismétlem az álláspontomat: Azt a falat nem kiütni kell, a konyhának kinevezett rész és a nappali közé kell (kellene, kellett volna) falat húzni, jóllehet az sem az igazi, attól még természetes fény és szellőzés nélkül marad a főzés szentélye. A régi szép időkben azok nem a nappali szobából, hanem az előszobából nyíltak.


Szerintem a nagyon szegény emberekre való hivatkozásomból sem azt lehetett kiolvasni, hogy a Honfoglalás-kora-beli vagy a későbbi mongol Jurtákra gondolok, már csak azért sem, mert nem ott voltak gangok, közös wc-k-kel, hanem a XIX-XX. századi bérházakban, illetve akkora arcátlanságot nem engedhetek meg magamnak, hogy az ilyen lakásokba belekényszerült embereket ennyire megsértsem.

Azt írod: „Egyébként senki nem a nappali-konyhában heveredik le esténként a szalmazsákra”. Most kapaszkodj meg: De bizony!!!! Ha nem is a szalmazsákra, de van, aki ott alszik, ahol főzött!! A 27 m2-es – a fenti luxus környezetből kimetszett – lakásnak csak 3 /három/ helyisége van: Egy előszoba – Csoda, hogy a folyosóról, amerikai filmekben látottakhoz hasonlóan nem egyenesen a nappaliba lépünk be! – egy

Ez a mosókonyha óriási meglepetés? Csak a lakások alaprajzát tanulmányoztam, de nem tudom elképzelni, hogy egy bárhol felépült többlakásos társasházban ilyen lenne!!!! Az pedig a lakóparkokban felépült házakhoz képest lenne életidegen.


A szüleim 1962-ben, Budapest egyik peremkerületében, a szoba-konyhás, földszinti bérlakásukat saját költségen bővítették, hogy ne a lavórban kelljen mosakodni a konyhában, és – esőben, hóban is - kijárni a kerti budira.

Az eredeti ház tájolása miatt az újonnan megépített, illetve kialakított helyiségek déli fekvésűek lettek. A fürdőszobának másfél, a délre néző konyhának 4 négyzetméteres ablaka van! („Természetesen” éléskamránk is van, pici ablakkal, s a háznak eredetileg is volt pincéje, padlása.)

Kérlek, válasz a megoldások között: Ez utóbbi vagy az amerikai konyha?

2011. máj. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nézd,mi most építkezünk.200nm családi házról van szó az esetemben.Lenne külön háló (3db),mosókonyha stb.Nyílván ebben az esetben van aktualitása a fenti kérdésemnek...

2011. máj. 8. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!