Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen szín illik a bordó...

Milyen szín illik a bordó színű falhoz kiegészítőként?

Figyelt kérdés
Házunkban, a hálószobánkban mély bordó színű a fal. Bizonytalan vagyok, hogy milyen színű ágyat, éjjeli szekrényt válasszak berendezésként.Természetesen a kiegészítőkre is vonatkozik. A fehér szín önmagában nem tetszik.Különleges, de hangulatos szobára vágyunk.Ötleteket szeretnék, hogy mit, mivel kombináljak.Köszönöm.
2009. febr. 5. 18:22
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Ha visszafogottabb stílust szeretnétek, a halvány vajszínt ajánlom, ha pedig kicsit vadabbat, akkor mehet a narancssárga is!
2009. febr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is valami halványabb színt válasszatok. El tudnám képzelni mondjuk fenyőbútorokkal, vagy valami hasonló színű bútorokkal. Az ágytakaró szintén bordó. Én parkettát választanék, és azt is a bútorhoz passzoló színben. Egy bordó szőnyeg az ágy elé... és egy nem túl vad, de bordó függöny.
2009. febr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

[link]


Itt van pár bútor és szín. De neten tudsz további fotókat keresni, hogy előzetesen tesztelt a színeket együtt.

2009. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is visszafogottabb színeket használj.De én eltudok képzelni a bordóhoz,barnát(világos),arany,ezüst,fekete,fehér
2009. febr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nekunk a falvedo és a butorok egy része bordó. ahhoz nagyon jol megy a narancssarga. tudom, vadul hangzik, de nagyon szep :) van pár kerámia maszk is, én festettem oket, azok is bordó-sárgák, a fal is ilyen nagyon halvány sárga színű, nagyon barátságos, meleg. igy leirva tudom furan hangzik, de barki jon, mindig dicserik :D
2009. febr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nescafé szín, naramcssárga és arany - szerintem
2009. febr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az ötleteket.

Igen, a natúr színek megfordultak a fejemben, de valahogyan nem az igazi.Az arany igazán Győzikés hatást keltene bennem :)

Szóval, még variálok....:)

2009. febr. 6. 21:48
 8/13 anonim válasza:

Szia!


A fenyő vagy a juhar színű bútort én is jónak találom. A fehéret kevésbé javasolnám, bár az is tud elegáns lenni, de a vasalatok egy idő után sárgulnak és csúnya lesz a bútor. Egy szép fenyő, juhar tartósabb és könnyebben variálható megoldás, mivel, sok más színnel is kombinálható.


Kiegészítő színeknek, mint az ágyhuzat, a szőnyeg, a függönyök, festmény, és kisebb tárgyak a következőket ajánlom:


Ha harmónikus színvilágot akarsz, akkor semleges színekből (bézs, fehér, szürke) 4-5 árnyalatot is használhatsz. Élénkebb színekből már érdemes max. 3-ra korlátozódni, vagy egy kedvenc színre és azok sötétebb, világosabb árnyalatát használva. Ezeket is mozgalmassá lehet tenni a különböző textúrák használatával. Pl. hasonló bézs színű párnák, de az egyik szőrös, a másik szatén, a harmadik selyem.

Mivel a bordó szín eléggé intenzív, ezért hogy ne hasson furcsán, ismételd meg, mondjuk egy párna színében és néhány kiegészítőben (pl. váza) vagy egy festményen is visszaköszönhet a színe.


A bordó színhez én a következő színeket ajánlanám:


Ha nyugtató, romantikus környezetet szeretnél:

- bézs

- fehér

- homok

- hárs zöld

- szürkés zöld

- bronz (bronz színű szatén vagy nyers selyem párna!!!)

- réz


Ha modernebb stílust szeretnél, akkor:

- fehér

- bézs

- homok

- fekete

Ez esetben a bútornak letisztult elegáns formát válassz, és a lehető legtöbb zárt felület legyen, kevesebb nyitott polccal. Egy-két stílusos dekorációs tárggyal, mint egy szobor, vagy váza.


Ha egy kicsit a luxushoz vonzódsz, de nem a giccshez, akkor a modern stílusú szobát egy régi felújított szép fotellal is feldobhatod.


Ha esetleg még van valami kérdésed, nyugodtan írj!

caori (Eszti)

2009. febr. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Sárga és árnyalatai!
2009. febr. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Volt már hasonló kéréds,és volt egy hozzászóló,aki olyan oldalt ajánlott,ahol az egész berendezést falat,bútort,szőnyeget lehetett színezni.Sajnos nem tudom hol van.Nagyon hasznos volt.Aki tudja legyen szíves feltenni az oldal címét.
2009. febr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!