Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Allsang napelemes dekorlámpa....

Allsang napelemes dekorlámpa. Elromlott vagy valami technikája van?

Figyelt kérdés
Néhány napja vettem az IKEA-ban 2 darabot...első nap kipróbáltuk az egyiket,működött,egész éjjel világított,de reggel már nem működött...Aztán aznap kipróbáltuk a másikat,aznap működött,de másnapra az sem...Szerintem nem hibás hanem valami működési elve van...csak nem tudom mi...segítséget kérek :)
2011. febr. 14. 23:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyilván nem tud feltöltődni rendesen ebben a szürke borongós időben,így nem is fog világítani neked egész éjszaka(max1-2 órát..Ha!).Amúgy az akku-nak sem tesz jót a kinti hideg mínuszok,így inkább hagyd melegebb helyen,és majd tavasszal kirakhatod a kertbe,ha melegebbek lesznek.

Addig kapcsold ki,ha van rajta, erre gombja.

2011. febr. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezeknek napi 8 órás közvetlen napfény kell, a leírásukban benne is van. Az olcsók nem is bírják sokáig. Szerintem csak pénzkidobás, mert ritkán teljesül az, hogy megkapja a szükséges fénymennyiséget, annak hiányában pedig nem fog világítani tovább, mint 1-2 óra. A legtöbb már szürkületkor bekapcsol, és mire éjjel lesz, már lemerül.

Akkor inkább egy nyugalmi áramkörös, akku elemes verzió kell, amivel elmegy a dolog napi 8 órás világítás mellett 10 napig. Ekkor csak rádobod az elemet a töltőre, és megint van 10 napod.

De én a helyedben megoldanám a tápegységes táplálást, így gyakorlatilag sosem kell hozzányúlnod telepítés után. A föld alatt vezeted a vezetékeket, egy 12V, 1A adapter rengeteg ledet képes meghajtani. A telepítés a melós, de utána nincs vele gond, és több ezer óráig működik csere nélkül.

2011. febr. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!