Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » S. O. S! Vidia lapka felhegesz...

S. O. S! Vidia lapka felhegesztésének technikája, folyamata. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amit én láttam: esztergakés szár+réz szitaszövet+folyatószer+vidia lapka, kemence ca. 900 fok.
2010. nov. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
aha....még sötétebb..mi az a folyatószer...?valahogy világosabban nem lehetne,köszi
2010. nov. 22. 15:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy a sárgaréz (ebből van a szitaszövet) "hozzákössön" az acélhoz, folyatószer szükséges (mint a cinnél a gyanta, bádogosoknál a lötwasser), ami borax, egy enyhén sárgás poralakú anyag.
2010. nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt nem hegesztés, hanem forrasztás. a két folyamat alapjaiban különbözik egymástól.


másrészt amit te forrasztásnak ismerhetsz (ón, páka stb.) az lágyforrasztás, ami itt nem játszik, mert gyenge a feladathoz. neked keményforrasztás kell(ene).


manapság cserélhető lapkás szerszámokat használnak pontosan azért mert a keményforrasztás házilag, de még kis műhelyileg sem kivitelezhető. kemence kell hozzá, meg hozzáértés, meg egyebek.


szóval felejtsd el. úgy meg főleg, hogy nem tudod mi a különbség a forrasztás és a hegesztés között. ne vedd a szívedre, de kevés vagy te ehhez.

2010. nov. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat...utolsó....csak hogy értsük a dörgést...én egy 35 éves "asszonyka" volnék, aki a férjének akart volna segiteni...ennyi de köszi mégegyszer:))))))
2010. nov. 23. 05:54
 6/11 anonim válasza:

Khm... a nok is erthetnek ehhez, en pl javitotechnikus voltam egy cegnel.

Ahhoz, hogy fel tudd forrasztani, valoban folyasztoszer (flux vagy valami mas) szukseges, valamint kemence (szvsz eleg a kemencet 450'C-ra allitani, nalunk meg azt sem erte el). Viszont ez olyan folyamat, amit vagy hajszalpontosan megcsinaltatsz egy geppel, vagy rohadtul elb**od, es akkor meg sirni lehet, mert vagy elcsuszik a lapka, es akkor az a baj, hogy nem jo helyen erintkezik, vagy szetegeted a panelt meg mindent...

Ne akarjatok leforrasztani. Fogassatok oda az erintkezokhoz, es ugy pont jo lesz.

2010. nov. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Ha még nem csináltál ilyet, még kipróbálhatod. A keményforrasztás vidialapkánál a következő: Megfelelő méretű vídialapka, új szár. A kettő közé sárgaréz sziaszövetet illesztesz, és megszórod bórax-szal/gyógyszertárban beszerezhető/. Utána összeszorítod párhuzam szorítóval, hogy ne csússzon el. Hegsztő pisztollyal vörösre hevíted a szárat a lapka alatt. Utána hagyd egyenletesen kihülni. Kész a forrasztásod.
2010. nov. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont! Tényleg nem is értem a többi válaszoló miért vacakolna a kemencével? Még egy sima PB-s melegítő pisztoly is megteszi!
2010. nov. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok: 1. én leírtam azt, hogy minek kell teljesülni, hogy a vídia lapka "odaragadjon". Ettől el lehet térni egészen addig, amíg az alapfeltételek teljesülnek.

2. Azért vacakolok kemencével, mert volt kemence, és olykor naponta meg kellett csinálni 100 darabot.

3. Kézi melegítéssel (rutin nélkül különösen) nem garantálható az szilárdság (minőség), amit a megrendelő elvár, előír.

Azért nagy gépeken olykor 5mm fogásban, 0,5mm-es előtolással dolgoznak....

2010. nov. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Felejtsd el. Ez komoly dolog, ha rosszul sikerül, életveszélyes. (A lapka kitörik, elrepül mint egy puskagolyó.)
2010. dec. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!