Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Panelben át lehet-e tenni a...

Panelben át lehet-e tenni a konyhát másik helyiségbe?

Figyelt kérdés

Lakásfelújítás előtt állunk, és az eredeti kialakításban a konyha a wc-mellett van. Ezt szeretnénk megváltoztatni, ás úgy gondoltuk, hogy a konyhai lefolyót meg a betáp. vizet könnyebb lenne elvezetni, mint a wc-t.

Kell erre engedély?

Nagyon bonyolult, vagy drága?

Sajnos elég sokat (3-4 métert) is arrébb kéne tenni a konyhát.

(a járólapozás+csempézés nem számít, mert úgyis fel kell ujjítani)


2011. ápr. 25. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Hol vezetnéd el a csövet? a betonba szerintem nem fér el, felette meg csúnya.

A cső egy vonalban fut fel a lakásban, ezért az alattad és feletted lévő lakásokban is ugyan úgy van a konyha, fürdő wc, mint a tiedben.

2011. ápr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az aljzatbetonban simán el tudja vezetni...
2011. ápr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az aljzatbetonban el lehet vezetni?

Még sosem csináltam, ezért kérdem:

A szükséges lejtést hogy oldom meg a lefolyónak?

Másik kérdésem, hogy meg lehet bontani az aljzatbetont? Úgy értem szabad-e?

2011. ápr. 25. 16:28
 4/9 anonim ***** válasza:

A wc általában rögtön a bejárati ajtó mellett van. A fővezeték is ott szokott menni a wcken keresztül.

A konyha ha a wc mellett van akkor egyszerű, még nagy lejtéssel is a fővezetékhez csatlakozni. Ha az akarod hogy a lejtés ugyan akkora maradjon( nyilván nem véletlenül akkora amekkora) de 4 méterrel arrébb raknád a konyhát akkor a vezeték eleje és vége között nagy lenne a szintkülönbség és úgy már nem fér el az aljzatbetonba, szerintem nem is lehet megbontani az aljzatbetont a panelban.

2011. ápr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A panelházakban nincs aljzatbeton! A padlóburkolatot eredetileg közvetlenül a teherhordó födémre fektették. Természetesen a födém megvéséséről szó sem lehet! Ha falon vezetés nem jöhet szóba( mert például ajtót is érint a tervezett nyomvonal)talán a padlószint lokális megemelése (dobogó) még lehetséges. A dobogó mindenképpen könnyűszerkezetes legyen, betonozással ne terheljük túl a födémszerkezetet!
2011. ápr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az előző (dobogós válaszomhoz valami fontosat még hozzátennék: Ahogy említettem, a panelházakban eredetileg nincs úsztatott aljzatbeton, ez azt is jelenti, hogy a födémre közvetlenül csak komoly lépéshanggátló(szigetelő) tulajdonságú padlóburkolatok fektethetők. Az emberek többsége nem tudja, hogy ez (és nem az igénytelenség) az oka, hogy a panelházak építésének idején csak habalátétes pvc és szőnyegpadló kerülhetett a padlóra. A kerámia lapburkolat közvetlen födémre ragasztása + pl. a hancúrozó gyerekek komoly konfliktust okozhat a szomszédokkal, és egy szerencsétlenebb esetben, az esetleges jogvitában biztos pervesztést jelent.
2011. ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem többe kerülne, mint egy lakáscsere, de lehet hogy tévedek.
2011. ápr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ingatlan.com-on vannak szakértők, hamar válaszolnak erre a kérdésedre.
2011. ápr. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy szakembert. Hogy engedély kell hozzá, az tuti, mivel a teljes épület nem a te tulajdonod, csak egy részét "vetted meg" (mondjuk úgy, hogy kibérelted örökös használatra, és jogod van a használati jogot örökíteni :D), és a beavatkozás az alaprajz megváltozásával jár.
2011. ápr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!