Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kandalló vásárlásnál mennyire...

Kandalló vásárlásnál mennyire számít, hogy hány KW. Osat veszek? Megvan hogy ekkora helyiségbe ekkora ideálius?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, érdemes a fűtőkészülékeket méretezni.
2011. júl. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elvileg meg van adva. Gyakorlatilag a kandalló inkább csak dísznek jó, olyannal még sehol nem találkoztam, ahol valóban kellemes, egyenletes hőmérsékletet csinált volna. Szóval érdemesebb egy kicsit venni, és megtartani a rendes fűtést, a kandallót meg csak dísznek befűteni időnként.
2011. júl. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Persze, hogy számít, mindennek megvan a szabványa, hány ablak, mekkora szoba-- akkora kw-osat kell venni. Kandalló nem teljes fűtőeszköz, egy átmeneti fűtés, ha nem raksz rá tüzelőanyagot, akkor kihűl akár 10-15 perc alatt! Az ideális a cserépkályha!
2011. júl. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Második.

Nálam a rendes fűtés lesz a kandalló.

Az pedig, hogy mikor hül ki, attól függ, hogy mit illetve mennyit teszek rá.

2011. júl. 28. 20:06
 5/7 anonim válasza:
utolsó vagyok, elnézést kérek tőled, 7 évig dolgoztam cserépkályhás mellett, és a kandalló nem tartja a meleget, akármit teszel rá, ha nincs tűz nem fog semmi melegen tartani, mivel a rendes az téglából van a bolti kis kandalló szerűség meg vasból! A cserépkályha csempéi felmelegednek 2-3 óra intenzív fűtés után, és azok a tűz kialvásától számítva akár 5-7 órán keresztül melegen tartanak, természetesen 6-7 óra elteltével már nem olyan hőfokon.
2011. júl. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ebben látod tökéletesen igazad van.

A cserépkályhának nincs párja.

Egy hordozhatóm az van de át kéne rakatni amit nem tudok, hogy mennyibe jönne, mert csempe is kellene hozzá.

Mondjuk azért a kandallóba, kályhákba is van samott tégla ami tartja.

Van egy német kályhának nevezett valamim.

Este teszek rá, elzárom, másnap délután nem kell gyufa.

2011. júl. 29. 21:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy 6kW Servant szabadonálló öntvény kandallóm

van.Mikor már megfelelő parázságy van,egy nagyobb akác hasábbal 2,5-3óráig szépen lassan ég(huzat min.ra állítva)

és kb ugyaneddig tartja a parazsat is.

2012. okt. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!