Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen falfestéket használjak...

Milyen falfestéket használjak kisbabám szobájának dekorálásához?

Figyelt kérdés

Szeretnék mintákat felfesteni..


[link]


Ilyesmikre gondolok. Olyan festékre lenne szükségem, ami nem annyira folyik, és erőteljesen fed..tehát nem kell 2x-3x újrahúzni a vonalakat, hogy szép legyen a minta.

Szép élénk színeket szeretnék használni...

Tudnátok ajánlani ilyen festéket?

Köszi előre is! :)


2011. máj. 10. 21:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Így igaz... újra lesz festve, ha már nem a korának megfelelő. :) Viszont, mint írtam én nagyon szeretek úgymond "alkotni" :) így nekem is öröm megfesteni a bébimnek, és szerintem ő is nagyon fogja szeretni. Igazából én nem hallottam még ilyen "mániáról". Mármint, h minden anyuka ezt csinálná. Babaszoba dekor eddig is volt, még az én gyerekszobámban is. :) Nekem egy ismerősöm sincs, aki saját maga festette a falra a figurákat. Illetve, ha kinyomtatnám és bekeretezném, az is egy jó megoldás lenne, de én ezt választottam. :) Ennyi. Szimplán csak jobban tetszik, számomra igényesebb. Másnak meg a plakát tetszik jobban. :)
2011. máj. 10. 23:04
 12/19 A kérdező kommentje:
Egyébként, ez nem olyan, mint a saját kézzel készített ajándék? Értékesebb, mint egy a polcról lekapott ajándék. Eszmei értéke van... Illetve büszke is vagy rá, hogy a te saját kezed munkája :)
2011. máj. 10. 23:20
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

pontosan!

számomra is öröm volt a festés, tényleg, mintha ajándékot készítettem volna.

a falra azért jobb festeni, mert így része a szobának, nem egy utólag rárakott tárgy. meg elég nagy a fal.

és arról mesél évek múlva is, hogy mekkora szeretet van az anya-gyerek kapcsolatban. aztán ha nagyobb lesz, akkor számomra is szimbólum, hogy le kell festeni, tovább kell lépni, el kell engedni.


én csak olyan divatot látok, hogy sokan festtetnek mintát a falra, úgy tényleg nem annyira ütős, min amikor az ember maga készíti.


a színezőpaszta matt, olyan mint a fal maga. ezért is könnyű vele dolgozni. ha fényes lenne, már nehezebb lenne föléfesteni.


még annyi tanácsot hadd adjak, hogy az előrajzolást halványan csináld, mert a világos színek alól átüt nálam. (fotót linkeljek? vagy láttál már eleget?)

2011. máj. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

:) Köszi a tippet! Azért kérdeztem egyébként, hogy fényes vagy matt e, mert mattot szeretnék. Egyszer anno festettem fel a hugom lakásába a nappaliba egy cseresznyefaágat tele virágokkal. Nagyon szép lett, csak fényes volt a festék (valamilyen hobbi boltos acril festék volt). Nagyon szép lett, nem arról van szó, csak nehéz volt vele dolgozni, illetve nagyon dárga volt.

Nyugodtan linkelj! :) Nagyon kíváncsi vagyok az alkotásra... Láttam már sok ilyet, de mindig szívesen megnézem az újakat is... :)

2011. máj. 11. 11:59
 15/19 A kérdező kommentje:
Azt el is felejtettem, hogy eleinte én is gondolkoztam azon, hogy egyszerűbb lenne megvenni ezeket az öntapadós kis babaszoba matricákat. Nagyon aranyosak voltak, de a választék messze nem olyan hatalmas, mintha én kinéznék egy bármilyen fotót, rajzot, figurát a netről és azt pont ugyan úgy odapinkálnám a falra... :) Úgy variálom, ahogy csak akarom, olyan méretben, ahogy nekem tetszik...:)
2011. máj. 11. 12:03
 16/19 Juhász Katika ***** válasza:

Szia!


Találtam ezt a fickót,magam is felújítás miatt a neten!

Nagyon sok videója van fent, posztolok kettőt,nézd meg és ha tetszik járj utána,mert nagyon hasznos tanácsokat ad!:))

Szép napot!


http://www.youtube.com/watch?v=VDovOs9w1X8

http://www.youtube.com/watch?v=Qxfd5zzRqFE

2011. máj. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

na, csak mostanra sikerült képeket feltenni. ilyen lett a gyerekszobánk:

[link]

2011. máj. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
:) Köszi a képeket!! Gyönyörű lett a szoba!! Kisfiúnak és kislánynak is tökéletes... :) Nekem ez egy nagyon fontos szempont, ugyanis a gyerekszoba nálunk elég nagy, így mikor lesz kistesó, akkor egy szobában lesznek (kamaszkorig) :)
2011. máj. 17. 11:56
 19/19 anonim ***** válasza:

nálunk is ugyanez a koncepció.

örülök, hogy tetszik.

2011. máj. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!