Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Erezett fa konyhabutor van...

Erezett fa konyhabutor van valakinek? Szeretitek, könnyü tisztán tartani? Hol vettétek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 09:07
 1/6 DannyZuko ***** válasza:
Nincs azzal semmi gond tisztántarthatóság szempontjából. Nekem tölgy fenyő a konyhabútor. Ha az normálisan el van készítve, pl meg van csiszolva szép simára és le van pácolva, lakkozva normálisan, akkor simán törölgetheted bármivel. Nem ül bele az erezetbe a por stb... mivel azok a "normális" csiszolás után simák lesznek, mint egy autó motorháztetejének felülete, nem pedig barázdás lesz, amibe beleül a por.
2011. máj. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is az van, saját magam csináltam. Selyemfenyü, egy deka barázda nincs benne. A megfelelö felületkezelés elengedhetetlen.
2011. máj. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

nekünk barázdált felületű (rusztikáltnak hívják). Úgyanúgy tisztántartható, az igaz, hogy hetente le kell mosni, mivel az erősebb vegyszertől kímélném. Magyarán nem lehet hagyni, hogy annyira rászáradjon a dzsuva, hogy már csak fémdörzsivel és durva vegyszerrel jöjjön le.

de bátran... gyönyörű

2011. máj. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi:-) A fehér és a fa mintás között vacillálunk párommal,és a fa mintás mellett vagyok inkább azthiszem,mert félek attól hogy hogy fogom a fehéreet tisztán tartani.
2011. máj. 24. 12:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Az szerintem mindegy , hogy milyen a színe , de ha természetes fenyőfából van (ami a legszebb)és nem furnírozott pozdorja akkor szépen bánj vele mert nem ütésálló és könnyen megkarcolódik.A tisztítószerekkel is óvatosan .

Az ilyen bútor , nyugodt ,higgadt, kiegyensúlyozott, kulturált(finnek, németek, svédek) embereknek való .Az olaszos csapkodós, hőbörgős népeknek inkább az ízléstelen de praktikus(mosható) laminált bútornak nevezett dobozokat ajánlanám.:)

2011. máj. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-) ez hasznos volt:-)
2011. máj. 25. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!