Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Panelban ajtó helyett milyen...

Panelban ajtó helyett milyen "ajtó helyettesítő" megoldások lehetnek?

Figyelt kérdés

Mikor beköltöztünk az első lakásunkba, nagyon jó ötletnek tűnt és jól is nézett ki, hogy sehol sem volt ajtó. (kivéve persze a wc-t és a fürdőt). Második gyermekünk érkezik, most kezdjük a gyerekszobát megcsinálni. Jó lenne valami nem ajtós megoldás leginkább fény miatt, nem is zaj miatt. Az ajtó több okból sem jó.... Függöny? Bambusz roló? Van valami ötletetek?

Előre is köszönöm a segítséget!


2011. jún. 18. 13:19
 1/9 anonim válasza:

Esetleg valami sínen futó tolóajtó?


a harmonikaajtó zörög mint a fene, kisgyerek mellé nem jó :s de sztem a rolós megoldásokkal is ez lenne a baj

2011. jún. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem harmonika ajtó.A mai gyártmányok már nem zörögnek abszolút hangtalanok(enyém is) és átlátszó vagy áttetsző műanyag(esetleg üveg)betétes is kapható.

Szóba jöhet még a tolóajtó de az drágább és helyigényes(ahová elcsúszik).

2011. jún. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hangtalan harmonika ajtó?????? Na, olyannal még nem találkoztam :) De neked elhiszem, hogy van, ennek is utána nézek.
2011. jún. 18. 13:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Roló biztosan nem jó, nagyon macerás mindig felhúzni-leengedni, ha mondjuk éjszaka ki akar menni a gyerek vécére, komoly akadály lesz neki. Egy jó minőségű tolóajtó lenne a legjobb megoldás, de számoljatok vele, hogy az meg drága. Ócskát meg nem érdemes venni, mert hamar tönkremegy.

Vagy egy vastagabb függöny. Az fény és zaj ellen is jó.

2011. jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

> Hangtalan harmonika ajtó??????

> Na, olyannal még nem találkoztam :)

Én már igen :)

Tényleg hangtalan.

2011. jún. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy jó vastag szövésű anyagból függöny, azt tuti lenne. És úgy, hogy vagy 50-50 centire az ajtófélfától tartson az anyag, hogy ott se menjen be a fény. Középen a nyílásnál meg egymásra húzva, mint a színpadi függöny...

Belső oldalára még szép gyerekmintás dolgokat is lehet rakni...

2011. jún. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tom Benko ***** válasza:
Függöny?
2011. jún. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyébként én is a függöny felé húzok.... az valahogy szimpi :)

Most jöttünk haza rokonoktól, ahol ajtó volt, de ahányszor ki-be mentünk a szobába, kislányom mindig felébredt rá, na ezért bizonytalanodtam el....a függöny tuti nem hangos.... (most győzködöm magam.....)

2011. jún. 18. 16:26
 9/9 anonim ***** válasza:

a hangtalan harmonikaajtós vagyok. :)

Nem titok elárulom hogy az Obi-ba vettem, cseresznye színű-üvegbetétes 12990 ft volt fél évvel ezelőtt.

A fürdőn szintén Obis harmonikaajtót használok az sima fehér műanyag 2990-ft volt, az viszont kis hanggal jár bár nem annyira hogy egy gyerek fölkeljen rá.

2011. jún. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!