Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » LED lámpája ment már tönkre...

LED lámpája ment már tönkre valakinek?

Figyelt kérdés

Mennyit bírt?

20 éves élettartammal emlegetik őket. Ennek ellenére sokfelé látok "kiégett" vagy pislákolva villódzó lámpákat.

(Az rendben van, hogy nem a fénykibocsátó félvezető megy benne tönkre. De ha ki kell dobni akkor tökmindegy.)


2011. aug. 19. 06:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz, amit villanykörte helyére lehet berakni, olyanom még nem volt.


Viszont ledes kulcstartóm már volt, ami a vásárlástól számítva pár napon belül tönkrement. Lehet a kínainak rosszul számolták ki a feszültséget és túl kicsi értékűt raktak bele, mert tettem bele egy másik fehér ledet, azzal évek óta semmi gond nincs.


Aztán van egy led digitális kijelzővel rendelkező Samsung hűtőnk. Alig múlt két éves. A kijelzője olvashatatlan, mert már egy ideje, a különböző ledek elkezdtek egyre halványabban világítani. Így van amelyik még normálisan világít, van amelyik alig, de még sötétben látható. Van amelyik meg sötét teljesen. Így számok helyett, csak össze vissza krix-kraxokat lehet látni. (Soha többet Samsung cucc!)


Van egy power ledes zseblámpám. 1W-os led van benne. Elég erős fénye van, 40-50m-ig tényleg el lehet vele látni (Nem úgy mint azokkal a bóvlikkal, amikre ráírják, hogy 50W és két ceruzaelemről működik és 3m-nél tovább nem világítanak.) Licitálós oldalakon láttam, hogy árulnak pont ugyan olyan ledet, ami bele való, pont ugyan olyan lapkára felforrasztva, csak 3-5W-os változatban. Gondoltam rá, hogy veszek egyet, kipróbálom. De ez még sem olyan jó ötlet, mert szerintem csak a lámpa kasznija egy 5W-os ledet már nem fog kielégítően meghűteni. Ezeknek már kellene rendesen hűtés, hogy tartósan működni tudjanak.

2011. aug. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A LED téma nekem eléggé szakmabeli. Igen, a LED, mint elektronikai alkatrész élettartama valóban legalább 50000 óra. Bizonyos körülmények között. Ez a bizonyos körülmény a 25°C hőmérséklet. Amit kb 5-10 perc működés után biztosan túllép az alkatrész... Kb 60-70°C-nál drasztikusan kezd esni a várható élettartam, 100°C felett már "csak" párezer óra.

A hozzá tartozó tápegységek alkatrészeinek szintén van élettartama. Az ilyenekbe (ár!) természetesen nem éppen a jó minőségű, 10000h@105°C alaktrészeket teszik bele, hanem az eleve alja gyártó 2000h@85°C termékeit. Ez általában előbb is megy tönkre, mint maga a LED...

Plusz az ilyen becsavarhatós sz@roknak irreálisan magas az áruk. Maga a tápegység kb ugyanannyi mint a fénycsöves lámpáké, a LED meg nem többezer Ft (kb 1EUR/W).

2011. aug. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Te írásod is azt bizonyítja, hogy általában nem bírják addig, amíg a leírásuk állítja. (van egy gyenge pontjuk)

http://www.youtube.com/watch?v=UmatL75dO3c


Jól hangzik a kis fogyasztás, meg a 30ezer óra élettartam.


Ezért érdekel, hogy kinél meddig bírta.

2011. aug. 19. 09:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, mekkora lesz az élettartamuk, de nálunk mindenhol ledes lámpák vannak, és két éve gond nélkül mennek. Egy kezdett csak el villogni, de arról kiderült, hogy kicsúszott a vezeték a kapcsolóból, mert bénán raktam bele.

Tény, hogy ez a két év még csak töredéke az ígért 20nak, de előtte az energiatakarékos izzóink élettartama átlagosan fél-egy év volt, a drágának is meg az olcsónak is, szóval szerintem már behozták a ledek az árukat.

2011. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, 2 évet még a hagyományos wolframszálas izzónak is bőven ki kell bírnia. Ha csak nincs nálatok éjjel-nappal minden helységben díszkivilágítás.


Nálunk meg energiatakarékos van mindenhol vagy 5 éve. Van kb 20db a házban, eddig egyet kellett cserélni. Igaz nem is 200Ft-os no-name kínaiak.

Van egy ős régi, kb 15 éves Philipsem is. Annak sincs semmi baja pedig 15 éve minden nap fel van kapcsolva.

2011. aug. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!