Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Konvektor probléma sűrgös...

Bikfic999 kérdése:

Konvektor probléma sűrgös lenne! Kell-e gázszerelő?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó hogy meg akarjuk szüntetni a konvektort elakarjuk tüntetni az egészett egy szóbába hogy nyoma se maradjon.tehát a csővet leakarjuk vágni és a falból kiszedni a konvektorral eggyütt.

Gáz szerelő szükséges ehez a művelethez? vagy elég ha leflexeljük ? ha kell szaki kb milyen árra számíthatok? előre is kösszi


2011. szept. 18. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
leflexeled a gázcsövet? aztán robbansz majd egy kicsit?
2011. szept. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Te nem vagy százas :D majd pont te szerelsz le egy gázcsövet, aztán lesz ott bumm. Ha nincs már benne gáz akkor persze te is megoldhatod, de legjobb ha kihívsz egy szakembert sőt inkább hívj ki nehogy baj legyen.
2011. szept. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tami976 ***** válasza:

Az ilyen átalakításokhoz, ha teljesen szabályosan akarsz eljárni, gázterv is kellene (persze nem sokan csinálják).


A másik dolog: hogy gondoltad betömni a lyukat azon a csövön, amiről leflexelsz? Úgy érzed, te tudsz olyan tökéletesen hegeszteni?


Sajnos árat nem tudok mondani, mert én is épp hasonló cipőben járok, de a szerelő akivel beszéltem csak a jövő héten ad árajánlatot. Nekem a külső falon kell 15 cm-rel kijjebb húzni a csövet, hogy alá lehessen tenni a hőszigetelést. Itt is flex és hegesztés lesz, és bár a férjem mérnök, mégsem házilag fogjuk megcsinálni.

2011. szept. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tami976 ***** válasza:

Helló,


beszéltem a gázszerelővel. A külső falon levő gázcsőbe 10 centi betoldás, a gázcsőszerkezet falon kihúzatása 10 cm-rel kijjebb, a KPE cső részhez beásás és annak kijjebb húzása: anyagdíj kb. 5 ezer Ft (csődarab, tartók, bilincsek) munkadíj 20 ezer Ft lesz. A tiétek szerintem még olcsóbb is lehet, hiszen nálatok visszaszerelni nem kell.

2011. szept. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!