Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik a legjobb és legolcsóbb...

Sine.lacrimna kérdése:

Melyik a legjobb és legolcsóbb matrac számomra ha túlsúlyos vagyok és legalább 10 évig szeretném használni?

Figyelt kérdés
És nem a reklamációnál derül ki hogy csak a rugótestre van 10 év garancia, ha egyszerűen kifeküdtem arra nincs.
2011. szept. 19. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

olyan nincs, hogy legjobb és legolcsóbb. pláne egy termékben egyesítve.

lehetőleg fogyj le, bár nem tudom hány kilós vagy, de 100ig kéne bírnia egy matracnak, hiszen egy normál 2m magas ember simán megvan ennyi.


rugósat ne vegyél. inkább habszivacsot. olcsó, kényelmes.

nekem 5 éves a bonellrugós matracom, sajnos az emberem elég súlyos egyéniség, és sikerült 2 év alatt szétcseszni.

most fogyasztom a drágát, és spórolunk egy új matracra :)


néha büntiből a kanapén alszom, ami habszivacs, és állítom, h nem fáj a hátam, nem úgy mint a rugóson :)

2011. szept. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha vágatsz egy sima szivacsmatracot. Ezt nem rácsra kell tenni, hanem egyenes lapra, teljesen jó lesz. Nagybátyám lakott nálunk pár évig, 10 centis egyszerű laticelt kapott. 130 kiló, a matracon meg se látszik, hogy évekig használta.

Szerintem jó rugós matrac talán nincs is, a párommal négy év alatt hármat sikerült tönkretennünk. Pedig nem is voltak olcsók. No de többet nem is kídérletezünk rugóssal, az tuti.

2011. szept. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nézd meg a rottex honlapját, van kifejezetten súlyos emberek számára kialakított matracuk. Nekünk is ettől a gyártótól van az ágybetétünk, imádjuk
2011. szept. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azért annyira nem vagyok kövér csak túlsúlyos.

Kösz, de pont a rottex-szel fürödtünk be, úgyhogy olyat biztos hogy nem fogunk.

És igazából a garanciával volt gondunk.


Megvenném én a habosat vagy kókuszosat is ha tudnám hogy tényleg kibírja 10 évig.

10 év az legyen 10év és ne kifogás legyen.

2011. szept. 20. 15:25
 5/5 anonim válasza:

Nekünk Apollo lux matracunk van, Yatas gyártmány. Ilyet vennék, ha újra kellene akkor is. Ez középkategóriás termék, és bonell-rugós. (A 160 cm-es szélességű 50-60 ezer forint volt). Az ennél olcsóbbak nem váltak be.


Az sem mindegy, hogy a hátadon alszol inkább vagy az oldaladon, ha az oldaladon, akkor inkább közép-kemény/lágy kell, ha a hátadon, akkor keményebb.


A mi matracunk 7 éve van meg (azóta mínusz 20 kg-tól szabadultam meg - még így is túlsúlyos vagyok), már keménynek érezném oldalfekvésnél a matracot (plusz a rugókat is) de vettünk memory-habos fekvőbetétet és nincs problémám.

Egyébként ilyet már a használat elején is ajánl bármelyik matracgyártó. Sajnos majdnem annyiba kerül, mint egy matrac, de nagyon meghosszabbítja egy matrac élettartamát.


Azt még hozzátenném, hogy nem tudom, hogy van-e párod, de ha nagy a súlykülönbség köztetek, akkor érdemes dupla ágy esetén 2x80 (90) matracot venni. Könnyebb rendszeresen fordítgatni is a matracot.

2012. okt. 6. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!