Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Sima (izzós) spot lámpákat...

Sima (izzós) spot lámpákat cserélhetek LED-es Spot lámpákra?

Figyelt kérdés
A házamban Spot lámpák vannak végig, minden térben. Mindig LED-eseket szerettem volna, de az épitkezéskor végül nem az lett. A sima izzos spot lámpa helyére berakhatok egy LED-es, ugyan olyan formáju lámpát, vagy kell hozzá valamilyen plusz átalakító? Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 5. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lomposfarkú kismókus legyek ha értem miért csak spotlámpák vannak egy házban? A konyhában kimondottan rossz a fókuszált világítás balesetveszélyes! De sok más helyen is általánosan jobb a homogén világítás.Akkor kell fókuszált ha pld olvasni akarok kimondottan vagy TV-t nézni
2012. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, beleteheted, ha foglalatuk és feszültségük megegyezik, de abban nem vagyok biztos, hogy a LEDes alkalmas fényerő szabályozásra.
2012. jan. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A ledeseket nem lehet állítani a fényerejét. Viszont a spotlámpának eleve nem is lehetne... Vagyis még nem láttam olyat.
2012. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A LED az izzó világítástechnikája, nem függ tőle az hogy alkalmazhatod-e a lakásodban. Amit neked meg kell nézni az az hogy milyen foglalatúak a lámpáid és hogy kb. mekkora fényerőre lenne szükséged (s azt mekkora teljeítményű izzóval tudod elérni).

Egyébként ezt én sem értem hogy miért raktad tele a lakást spot lámpákkal (értem én hogy általában olcsóbb az OBI-ban), jó lenne ha esetleg kipróbálnád néhány helyen hogy mennyivel jobb egy szélesebb sugárban terjedő fényforrás mint egy egy irányba terjedő.

2012. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elég sűrűn vannak a lámpák, soha nem volt gondunk velük, hogy rosszul látnánk. Meg van külön olvasólámpa, szóval nem jelent problémát. Én szeretem a spot ot, direkt ilyet akartam (csak eredetileg ledesben).
2012. jan. 5. 20:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Na majd most lesz vele gondod, mert a led még kisebb terület világít meg. Tehát igen, éppen beletheted, de nem fogsz vele jól járni.
2012. jan. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!