Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy kell egy egyszerű spot...

Hogy kell egy egyszerű spot lámpát megcsinálni? (kép lent)

Figyelt kérdés

[link]


A fehérkábelt nagynehezen leblankoltam aztán az egyik kisebb kábelt is mert nem fér át a kis lyukon,de ez így jó lesz vagy áramütés veszélyes nem tudom már mit csináljak,mert ez így gáznak látszik.


Eddig csak a konnektor volt,de gondoltam hogy teszek rá egy kapcsolót és már vagy 2órája ezzel bajlódok.


2011. okt. 15. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna ennyire lehúzni a szigetelést. Csak ott ahol a kapcsolóba bekötöd, mondjuk 1cm -n. És kéne még egy drót amivel meg a kapcsolót összekötöd a dugóval.
2011. okt. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ez gyönyörűen megblankoltad!!! A kábelnek csak a köpenyszigetelését kell körbe vágnod óvatosan mondjuk tapéta vágóval, az érszigetlésnek csak a legvégét amit a két fekete műanyagban lévő csavar alá bekötsz. Ebbe a kapcsolóba és a dugvillába egyébként csak lapos zsinór vezetéket lehet bekötni(Mzs-Mzsl) a többivel csak szenvedsz.Csináld úgy hogy a kapcsoló hosszánál kb 1 centivel rövidebben körbevágod a köpenyt 2 helyen ejtessz rajta 1 hosszanti vágást majd lefejted, ki fog látszani 2 két ér, a feketét elvágod középen bekötöd ahova írtam a kék egyben marad.Remélem segítettem.

Villszer.

2011. okt. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A másik vezetéket meg csak simán meghosszabbítod és visszakötöd a csatiba. Persze azt is áthúzhatod a kapcsoló házába hogy ne nézzen ki hülyén meg a forrasztásnál ne rázzon meg senkit. De azért tekerd be szigszalaggal belül is a zárlat elkerülése végett.
2011. okt. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,de ezzel az érszigeteléssel nem fog menni.Ahogy írod hogy egy hosszanti vágással csak a közepénél vágom ki addig rendben van csak az a baj hogy nem megy át a lyukon az érszigetelés azért blankoltam le így de gondoltam hogy ez nem lesz így kóser.


A dugvillába szerencsére jó ez a kábel (nem tudom mi a neve) így egyenlőre marad ez a bedugós módszer míg nem szerzek be olyan vékony zsinórt amit mondtál.


Azt még továbbra sem értem hogyha a feketét elvágom akkor csak a kék marad azt meg hogy megy tovább a dugvillába.


ui:egyébként ez egy fürdöszoba polc spot lámpa lenne,és kábelt dugvillát meg kapcsolót is nekem kellett venni hozzá és szereld magad...

2011. okt. 15. 16:24
 5/6 anonim válasza:
H a ennyire jutottál 2 óra alatt,akkor jobb lenne, ha szakemberre bíznád!!!
2011. okt. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A feketét elvágod(nem kivágod) középen és azt kötöd a kapcsoló érintkezőire.A kék nem lesz megszakítva ezért nem kell elvágnod ez csak átmegy a kapcsolón.(egysarkú megszakítás)

Kb a 3. vagy 4. válaszolónak, talán egyszerűbb lenne a kábelt újra blankolni mint a szigszalagal barmolni nem gondolod? Kicsit szakszerűbb íze lenne a mutatványnak.

2011. okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!