Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A lakás melyik részébe érdemes...

A lakás melyik részébe érdemes Led világítást csináltatni? Azt hallottam konyhába kifejezetten hátrány.

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyan helyre nem érdemes, ahol számíthat az ott található dolgok színvisszaadása. Ugyanis a LED, akármennyire is azt írják, hogy ez fehér, meg jó a spektruma, attól még kékesfehér, és romlik a színvisszadása.

A másik a fény eloszlása, és a megvilágítás (nem a fénysűrűség). Folyosóra, közlekedőbe pl jó lenne, csak az meg sokat van kapcsolgatva, ott azért fog hamar tönkremenni az "olcsó" becsavarható, mert a LED hiába bírna 30000 órát, ha az elektronika kipurcan 500 kapcsolásnál.

2012. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg a ledek élettartamát nem befolyásolja a kapcsolgatás. Gyakorlatilag tényleg lehet, hogy az olcsók nem bírják.

Nálunk mindenhol ledek vannak, pont csak a konyhában nem. De ennek az az oka, hogy míg a szobákban egyszerűen kicseréltük az izzókat ledesre, a konyhában neoncső van, szóval az macerásabb lenne.

Más fénye van a ledes izzóknak, mint a hagyományosaknak, meg kell szokni. A neonhoz képest jóval sötétebb, nem állnék neki karóraszerkezetet szerelni a fényénél, de az általános esti elfoglaltságokra (olvasás, beszélgetés, tévézés, étkezés) teljesen jó.

Kezdetnek szerintem próbáljátok ki, hogy hogy bírjátok a fényét, pl. a kamrába, vécébe, folyosóra tegyetek pár izzót, csakis meleg fényűt, aztán pár hét múlva meglátjátok, mennyire tetszik.

2012. jan. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Elméletileg a ledek élettartamát nem befolyásolja a kapcsolgatás"


Nem is a LED-ek élettartamát írtam, hanem a működtető "elektronika" élettartamát. Ami amúgy is messze van a többtízezer órától.


"a konyhában neoncső van, szóval az macerásabb lenne. "

Pedig vannak T5/T8 és más csövekhez is LED-es helyettesítők. Legújabban semmi előtétet sem kell cserélni hozzájuk.

2012. jan. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na ezekről nem tudtam, köszönöm az infót. Mi harmadik éve használjuk a ledeket, és tény, hogy azóta nem nagyon néztem körül a piacon, gondoltam, most jópár évre megoldottuk a világítás problémáját. :)
2012. jan. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nálam a folyosókon 2db, az étkezőben 6db, a konyhán és a fürdőben 4-4db ledes izzó van felszerelve izzónként 80db leddel. Én külföldről hozattam (Lengyelországból) és teljesen meg vagyok elégedve velük. Én is azt javaslom, hogy meleg fényűt vegyél, otthonosabb érzetet kelt. Olvasáshoz annyira szerintem nem előnyös de egy olvasólámpa szerintem minden háztartásban található. :) Fogyasztása szinte nulla és 1db izzó ára 3000Ft volt, ami már most visszahozta a belefektetett költséget, mert az energiatakarékos izzóknál sokkal tovább bírják.
2012. jan. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!