Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kisfiam ágyát szeretném...

Kisfiam ágyát szeretném átfesteni, ismertek gyerekbarát festéket? Most kezeletlen fa az ágya, fehérre szeretnénk.

Figyelt kérdés
2009. jún. 12. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:
44%

Nem tudom pontosan mire érted hogy gyerek barát, én festő létemre ilyennel még nem találkoztam.

Maga a "festék" vegyi anyagokból áll össze. Kötő anyag hogy kössön , és töltő anyag hogy jó tulajdonságokkal rendelkezzen a festék feldolgozáskor,és tartóssá tegye azt.Ezt a két fő tulajdonságot szerintem nem tudják emberre ártalmatlan anyagokból pótolni hiszen a nevében is benne van vegyi anyag.Óvodákban iskolákban ugyan azokkal az anyagokkal dolgozunk általában,mint a lakásokban irodákban,és sosem merült fel ilyes fajta kérdés. Száradás után nem lehet jelentős a veszélyességük az emberi szervezetre hiszen ezeket az anyagokat gyártókat folyamatosan ellenőrzés alatt tartják veszélyeztetés esetén be is tiltanák! Nem mondom az anyag feldolgozásakor vigyázni kell, kesztyűben jó szellőztetés mellett végezendő a munkafolyamat.Viszont amint a festék kikötött és száraz a felület akkor már szinte ártalmatlan.No ha a gyermek esetleg rágná az ágy szélét akkor arra ki kell találni valamit mert az biztos nem tesz jót neki hosszú távon. Ha gyári festék lenne az ágy szélén én arra se tenném rá a nyakam hogy az olyan amit keres.

2009. jún. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes választ és kicsit meg is nyugtatott.

Máshol olvastam (főleg az eleve valamilyen színűre festett fa kiságyaknál) hogy gyerekbarát festékkel van lefestve. Lehet, hogy csak reklámfogás, de azt írja hogy nem olyan káros, ha a gyerek pl. nyalogatja a felszínét.

Az én kisfiam már annyira nem kicsi (másfél éves) de még előfordul, hogy dühében az ágyat harapdálja...:/

Így aztán ezért kérdeztem, hogy inkább lefestem vmi biztonságosabb festékkel, még akkor is ha drágább.

Egyébként meg teljesen logikus amit ír szakemberként, csak ugye a szülőket az aggódás miatt bármivel meg lehet fogni :))

2009. jún. 13. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!