Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kis méretű hálószoba berendezése?

Kis méretű hálószoba berendezése?

Figyelt kérdés
Tudnátok tippet adni hogy hogyan lehet jól berendezni? Az ajtó jobb sarokban, vele szemben lévő falon középen az ablak, alatta radiátor. Van egy 160*200 fenyő franciaágy, két éjjeliszekrény, pár álló polc. Hová tennétek az ágyat? Vagy linkelnétek hasonló elosztású hálóról képet (kerestem neten de eddig nem találtam)?
2012. márc. 26. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért a szoba alapterülete is fontos lenne... :) Hányszor hányas a szoba? Tetőtér vagy földszint (vannak-e ferde falak)?
2012. márc. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kb 9-10 nm nincsenek ferde falak. :)
2012. márc. 26. 10:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez egy 3x3-as szoba, vagy egy 1 méterszerszer 9-10? A falak hossza a fontos, nem is az alapterület...
2012. márc. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
na lemértem neked pontosan 3,78 m*2,51 m a szoba. Az ajtó az egyik 2,51m fal sarkában van jobb oldalt, az ablak pedig vele szemben szintén 2,51m falon középen- alatta radiátor. Így már pontos vagy kell még vmi? :D köszi a segítséget :)
2012. márc. 26. 10:56
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem is hasonló méretű és elosztású a hálóm, annyi különbséggel, hogy az általad említett ajtóra merőlegesen van egy másik ajtó. de ez nem gond, egy sarokban vannak, nem vesznek el helyet.


az ágyat én az ablakkal párhuzamosan helyeztem el, középre, tehát arra a falra, ahol se ajtó, se ablak.

ha szemben állsz a z ablakkal, akkor ott jobbra van egy polc.

az ágy mellett párhuzamosan is van egy kisebb polc, azon növények, mert ott világos van. az ablakban is van pár gaz :)

az éjjeliszekrényt tehetnéd az ágy fejvégébe, jobb ill. bal oldalra.

2012. márc. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ágy fejvégét arra a falra tenném, ahova az ajtó nyílik. Tehát az ágy keresztben lesz.


Az ablakos faltól kb. 50 centire tenném az ágyat, esetleg kicsit kevesebb. Attól függ, milyen széles éjjeliszekrényt akarsz. Ide be kell férnie, és el is lehet akkor közlekedni.


Ezután jön az ágy, az 160 cm széles, utána egy újabb éjjeli szekrény. Ekkor még az ajtó (90 cm?) is kinyílik teljesen.


Igazából egyetlen nagy tered marad az ajtótól balra, fel az ágy vonaláig. Oda tudsz könyvespolcokat tenni (van kb. 150 centi az ajtó mellett), sarokba egy fotel olvasólámpával, hosszú falra egy keskeny könyvespolc. Ha nem teszel fotelt, akkor a sarokba is mehet egy 90-100 cm széles polc.


Az ablak melletti sarokban esetleg lehet virágállvány, más ott nem nagyon fér el. Az ágy fölé tehetsz még a falra polcot ha akarsz.


Esetleg rajzolgasd le, úgy könnyebb elképzeln!

2012. márc. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!