Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » 2 éves fiúnak milyen színűre...

2 éves fiúnak milyen színűre fessük a szobája falát?

Figyelt kérdés

Lesz egy nagy autós ágya (fekete-piros), a bútorok pedig már-már bordó és sötét szürke bútorlapból készülnek majd (falra szerelve mindegyik, a padlón csak az ágya lesz)

A parketta nagyon világos, szürkés-fehér.

Szeretnék festeni mintákat is a falra.

Ezekhez a fehéret tudom egyedül elképzelni, nem lesz túl unalmas?



2012. ápr. 11. 15:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg csinálhatjátok, hogy a fehérnél egy árnyalattal sötétebb szürke a fal mondjuk olyan 150 cm magasságig, ott beiktattok egy mintás csíkot (bordűrt) - pl mint ez:

[link] -

és aztán afölött meg fehér a maradék fal és a mennyezet. Alapszabálynak tekinthető, hogy a mennyezet legyen egy árnyalattal világosabb, mint a falak, hogyha színesre festitek (ha minden fehér, ott ez persze nem számít).

2012. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is fehérre festeném, főleg ha festesz rá.
2012. ápr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nagyon tetszik ez a bordűr, köszönöm!

Szürkén én is gondolkoztam alulra, de félek, hogy besötétedne a szoba (csak olyan 10-ig süt be a nap), és nem tudom, hogy mivel kell kevernem a fehéret, hogy csak kicsit legyen tört szürke...

2012. ápr. 11. 15:09
 4/17 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy a fehér falra festet "úthálózatot" (szürke-sárga jelzőcsíkkal) és arra verda, thomas meg valami repülős mesefigurák...

Szerintetek amúgy sulis koráig kibírja egy ilyen szobában? Vagy hamarabb megunják az ilyen gyerekes szobákat?

2012. ápr. 11. 15:11
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát nagyon kevés feketével. Csak ez tényleg kényes, mert a feketéből megdöbbentően kevés is sötét árnyalatot okoz. De simán a fehér falra is tehettek bordűrt.

Az a baj, hogy bármi más színnél (kék/zöld stb.) azt mondanám, hogy abból keverjetek egy keveset a fehérhez, és az menjen alulra, csak pont a piros/bordó árnyalatoknál ez nem működik, mert rózsaszín lesz, az meg nem ideális...


Ha pénz nem kérdés, akkor még az se reménytelen, hogy valamilyen faburkolat menjen alulra - akár abból a bordó bútorlapból, amiből a berendezés is lesz. Vagy akár lambéria, festett vagy natúr, ami harmonizál a világos parkettával.

2012. ápr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem iskoláig simán tetszik nekik, de utána is gyakran szeretik.
2012. ápr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Sajnos a pénz (is) kérdés, teljes lakásfelújítás, és már így is a duplájánál járunk, mint amit terveztünk (na meg a fele munkálatnál :))

Szóval amit tudunk az SK.

Fekete színezőt még nem is láttam :S

Szerinted a festett dolgokat (minták, út stb.) simán színező festékből meg tudom majd csinálni? Vagy valami más speckó cucc kell hozzá?


Igen, vettünk zöld és kék színezőt is (mikor még nem alakult ki a bútor elképzelés), de ezekhez a színekhez nem merem használni őket. Jó lenne, ha pihenni is tudna a szobájában, nem csak "játékra késztetné" minden...

2012. ápr. 11. 15:21
 8/17 anonim válasza:
szerintem fest rózsaszínre
2012. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
fesd
2012. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
biztosan díjazná, köszi a segítséget!
2012. ápr. 11. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!