Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Az inox háztartási gépek...

Az inox háztartási gépek tetszenek, de anyám szerint nem jó ötlet inoxot venni, mert nehezen tisztíthatóak és minden meglátszik rajtuk - igaz ez?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várok, előre is köszönöm.

2012. máj. 9. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Tény, hogy ha bármi rákerül, azonnal célszerű lepucolni, mert az inoxot nem lehet súrolni, mert megkarcolódik.

És az is tény, hogy minden por és ujjlenyomat gyönyörűen látszik rajta.


Szerintem: ha nem használod sokat a gépeket, tehát mondjuk csak hétvégén főzöl, és van időd és türelmed minden nap lepucolni őket, akkor válaszd őket bátran.

De ha rendszeresen használnád őket, meg amúgy is 12 órázol, és jövőre meg jönne a gyerek, akkor inkább válaszd a talán kevésbé szép, ámde praktikusabb gépeket.

Én egy évig éltem olyan albérletben, ahol minden gép inox volt. Többek közt azért is választottam, mert nagyon tetszettek ezek a gépek (ma is tetszenek). És szerencse, hogy így kipróbálhattam őket, mert anélkül jöttem rá, hogy mennyire nem praktikusak, hogy súlyos százezreket kidobtam volna az ablakon. A saját lakásomba vett gépek szigorúan nem inoxak :)

2012. máj. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Ha az állandó takarítás hobbid akkor tökéletes választás.
2012. máj. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Léteznek már "ujjnyom-mentes" inox konyhai gépek. Olyat keress vagy kérdezz rá az üzletben, ahol veszed. Nekünk ilyen van, átlagos takarítást igényel, nem látszik meg rajta minden. De ha rákeresel a neten, ott is látod, hogy léteznek ilyenek. Nyugodtan válassz ilyet.
2012. máj. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Ott a pont az utolsó válaszolónál, egyáltalán nem kell többet pucolni, mint a másik fajtákat.
2012. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk van egy két inox, pl gáztűzhely. Takarításával nincs gond, mert ha nem inox lenne, akkor se hagynánk sokáig koszosan, így nem tud annyira rászáradni semmi.

Van kifejezetten inoxhoz való tiszítószer, jó drágán, de időnként használjuk, és akkor nagyon szép lesz.


Ami a baj, hogy reakcióba lép a vízkőoldóval!!! nemrég egy pohárkába vízkőoldót tettem, és a csapok kis alkatrészeit vízkőtelenítettem úgy, hogy ott hagytam a pohárban egy napig. A pohár pedig az inox gáztűzhely mellett volt. Másnap azt vettem észre, hogy rozsdás a gáztűzhely!!! Nem ömlött ki a vízkőoldó, csak gondolom a levegőben a molekulái kavarodtak arra, és elcsúfították a gáztűzhelyet. Ezt pedig nem tudtam eltűntetni semmiféle inox tisztítószerrel sem....

2012. máj. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

szerintem sokkal modernebbül, ízlésesebben néznek ki mint a fehérek. és elegánsabbak is. bár ez függ a lakásod stílusától.

anyukám nekem is megpróbált anno beleszólni a háztartási gépeim színébe, de nem hagytam, pedig nagyon ágált az inox ellen. most 3 év után meg halálra dicséri a konyhámat, h milyen jól néz ki :D

a hűtőm egy hatalmas inox gép, havonta 1x elég áttörölni a sokat fogdosott helyeken, a többi rész pedig úgyis tele van hűtőmágnessel :D

a tűzhelyemet az erre való szerrel tisztítom hetente, puha ronggyal. kifogástalanul néz ki.


szerintem dönts egyedül, legalábbis nálam annak még sosem lett jó vége, ha hagytam hogy bárki beleszóljon a dolgaimba, mert később megbántam.


annyit még hozzátennék, hogy az igényesség minden színű és fajtájú gépnél megköveteli a heti 1x-i takarítást.

2012. máj. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát, eléggé megoszlanak a válaszok (és köszönöm az összes hozzászólást!). Én design szempontjából az inox felé hajlok kicsit, de egyébként a fehér sem ellenszenves. A takarítás nem a hobbim, és nem is tervezem, h az legyen.
2012. máj. 10. 21:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a válaszok alapján döntő többségben az inox pártolást vettem észre,ami jó,mert épp tűzhely vásárlása előtt állok és Engem is próbáltak elriasztani az inoxtól.Nos amint látom,nem olyan vészes az!:) Ha nem inox tűzhelyet veszek,akkor pedig feketét,hogy kicsit formabontóbb legyen,ha már a hagyományos gáztűzhelynél kell maradnom...

Nem? Arról vélemények/tapasztalatok?

S Kedves Kérdező mi újság?:)

Köszönöm!

2012. máj. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!