Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Felmérést végzek, és az lenne...

Felmérést végzek, és az lenne a téma hogy önöknek milyen elvárásaik vannak azzal a házzal amelyet most építenének?

Figyelt kérdés
2009. júl. 1. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most hogy gondolod? Amit megengedhetünk, vagy amit elképzelünk.

Mert ugye ez két külön dolog, pl eltudnám képzelni, hogy geofüttés és napkollektoros legyen a házam, ho´gy medence házam legyen és 300 m2 minimum.

De megengedni nem engedhetem ezt meg magamnak.

2009. júl. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Általában szellős, levegős házak tetszenek, ahol van nagyobb tér (mondjuk a nappali és étkező). Legyen nagyon jól szigetelt, hogy a rezsi minél alacsonyabb lehessen. Fontosak a megfelelő tárolóhelyiségek, garázs. A szobák legyenek világosak, a nyílászárók hőszigeteltek és lehetőleg olyanok, amiket könnyen és gyorsan tisztítani lehet (tehát a nagy üvegfelület kívánatosabb szerintem, mert azt könnyű letörölni, minél több részre osztott az ablaktábla, annál nehezebb). Előnyös, ha nem olyan papírvékony gipszkarton válaszfalak vannak, hogy minden áthallatsszon a másik szobába. Nekem tetszik, ha van kényelmes erkély, terasz. Ha több szintes a ház, legyen kényelmes a lépcső, nem szűk, nem meredek, nem csúszós. A fürdőszobában legyen külön zuhanyozó és kád és külön helyiségben legyen a wc. Előszobában esetleg beépített szekrények a cipőknek, kabátoknak. Barátságos, meleg faborítás ahol csak lehet. A járólapok legyenek kopásállók, jól tisztíthatók, alattuk esetleg padlófűtéssel.

Nem tudom, ez volt-e a kérdés, mi most készülünk építkezni, valami hasonlót szeretnénk, mint amit itt leírtam.

Ha az ember nagyobbat álmodhat, tehát ha elszabadulhat kicsit a fantáziám, akkor persze nagyon szeretnék hidromasszázs kádat a fürdőszobába, illetve a nappaliból nyíló üvegfalú télikertet jakuzzival... Persze ez csak álmodozás. :-)

2009. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szakmailag: A tervezés vegye figyelembe a benne élők életformáját,térigényét, pénzügyi lehetőségeit.(sajnos ezek ritkán passzolnak,talán nem jut elég info a tervezőnek?)Másrészt:egy alaposan átgondolt tervet utólag barkácsszinten módosítgatni a kivitelezővel badarság,ha ötleted van menet közben, a tervezővel vitasd meg.És nagyon fontos, ha nem engedhetsz meg magadnak bármit, akkor csak jó minőségű anyagokat használj,a vacak megbosszúlja magát,a házat ugyanis hosszú távra építjük.

Egy privát vélemény az ideális házról:Ne legyen túl nagy,minden benne lakónak legyen elkülönülési lehetősége,lehetőleg kertkapcsolattal,ez igény szerinti külön bejáratot is jelent.Legyen földszintes,energiatakarékos megoldásokat is figyelembe vevő.És ne felejtsd el,hogy a kert is az élettered része,nagyon szomorú látványt nyújtanak számomra a kacsalábonforgó paloták(pénz van,ízlés nincs stílus)egy szál növény nélkül.

2009. júl. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat, egyébként olyanra gondoltam, amit meg lehet/tud valósítani. :)

Azért kérdezem mert szeretnék összeállítani egy típusház listát pár, különféle stílusokban. :) =)

2009. júl. 1. 18:28
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem kisebb házak tetszenek. 70nm es. legáns, de mai stilusú. nekünk 40nm es nappalivan +konyha ebben már benne van. 2 szoba beépitett szekrények könyebb takaritás végett. oszlop és boltiv elválasztva a konyha. félkörives pultal. a pulton eszünk. narancssárga fal,fehér stukkók az oszlopokon és a boltiveken. cseresznye konyhabutor vajszinűőr ülő.
2009. júl. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ahogy ezt elképzeltem nagyon szuper lehet kicsit hasonlíthat is az ízlésünk :)
2009. júl. 3. 13:10
 7/11 anonim ***** válasza:

utólsó vagyok

remélem tudtam segiteni a felmérésben. és remélem a kérdésre tudtam válaszolni , de ha nem akkor irhatok még ha jobban elmagyarázod pontosan mit kell irjak.

2009. júl. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi nekem elég volt amit írtál :D
2009. júl. 4. 07:33
 9/11 anonim válasza:

Nekünk: egybenyíló étkező és konyha, hogy minél nagyobb legyen a konyha és minél több munkafelület legyen, de ne legyen egy légtérben a nappalival. Nem kell konykabútor fölülre, csak polcok, kell spájz, ami a konyhából nyílik. Nappali: nem kell szobabútor, csak egy Tv-állvány és polcok, képek a falon, + vitrin, sarokkanapé és sok fény, világos színű falak. Hálószoba csak a funkciójának megfelelően egy ágy, szekrénykék, lámpák, meleg színek. Külön gardróbszoba, tehát a hálóban semmi beépített szekrény. Fürdőben kád és zuhanykabin, fa berendezéssel, meleg színekkel, természetes anyagokkal. Külön WC, ahol kézmosó is van. Kiülős terasz, tehát nem olyan aminek mindkét végén lépcső van, hogy a ház mögé könnyen eljussak, hanem csak egy lépcső, hogy a másik oldalon ki lehessen ülni, anélkül, hogy valaki ott kerülgetne és rattan bútorok. Kis előszoba. Ez a földszint. A pinceszinten garázs, kamra, mosókonyha, kazánház. A tetőtérben gyerekszobák, egy nagyobb fürdő: sarokkáddal, zuhanykabinnal, vidámabb színekkel. Lomtár szoba.És még itt fönt egy erkély.

Ami a legfontosabb házon belül, hogy nagyon sok szobanövény legyen, ettől lesz élő, családias.

Legyen nagy kert, udvar. Hiába van nagy palota, illúzióromboló, ha minden oldalon 2 m-re ott egy másik ház. Szerintem praktikusabb fölfelé építkezni. Vegyes tüzelésű kazán, műanyag nyílászárók, fa bejárati ajtó és fa kerítés. A ház mediterrán színezésű, a ház előtt gyümölcsfák.


Hamarosan elkészül! :-))

2009. júl. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
neked is köszi a választ :) a tied is nagyomn jó lesz ;)
2009. júl. 7. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!