Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Miért hólyagosodik fel a fal...

Danasz kérdése:

Miért hólyagosodik fel a fal festés után? :/

Figyelt kérdés
Ha lefestjük a falat mindig apró vagy éppen nagy hólyagok keletkeznek rajta, és akkor is vissza jönnek ha újra csináljuk.. légyszi segítsetek :)

2012. jún. 13. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Le kell cserélni a vakolatot, el van öregedve, nálam is ugyanez van.


Néztem hogy kb 3-4 centi a vakolat, és tök dohos szaga van meg ilyen homok meg az istentudja mi föld, a tégla mögötte meg teljesen száraz...


Tégláig le kell verni az egészet, és műgyantás vagy lélegző vakolattal újrahúzni, aztán festeni, mert a párát szívja be a levegőből, attól púposodik, meg mert öreg már..

2012. jún. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Én is jártam így, és akkor azt a tanácsot kaptam, hogy mossam le a falat smír szappannal /kenőszappan/. Ez egy barnás színű sűrű szappanféle, 1 kg-os csomagolásban lehet kapni háztartási boltokban.Nekem akkor bevált, a fal szennyezett, ezért hólyagosodik fel.Festés előtt kell lemosni vele, hagyni megszáradni-aztán jöhet a festés.
2012. jún. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
85%
Nekünk is volt ilyen probléma, a festő szerint a nedvesség miatt volt. Aztán mikor kiszáradt eltűnt. Ami megmaradt két hólyag meg kiszúrtuk tűvel és el is tűnt. :)
2012. jún. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a fal nincs megfelelően előkezelve, vagy az alsóbb festékréteg nem lett megfelelően eltávolítva anno és a nedvesség hatására jelentkezik hólyag a falon... a neten kering egy Szobafestő Attila nevű szakember ő bárkinek segít ilyen kérdésekben, ha gondolod keress rá, biztosan segít, azt hiszem saját blogot is vezet.
2012. jún. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Salétromos a fal
2012. jún. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ :) mindenkinek ment a zöld kééz.. :D
2012. jún. 14. 19:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy lehet elég lealapozni Fal fix-szel.
2012. jún. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gyu Roland válasza:

Nálam is volt hogy ököl nagyságú hólyag keletkezett és az még a jobbik amikor hengereltem a falt a henger a régi festék réteget fel azedt.

Felmérgelt és az egészet le vakartam

Majd le mostam mélyalapozóval és telibe glettelten a falat!

Majd meg csiszoltam szintén mélyalapozóval lemostam 1 napot hagytam száradni majd reggel lehengereltem!

És semmi hiba nem volt a falban!

2019. nov. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!