Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan alakíthatnám át az...

Hogyan alakíthatnám át az íróasztalomat?

Figyelt kérdés
Farostból van, de nagyon ronda a színe és a fogantyúi, ilyen furcsa műanyag réteg van rajta és ronda sötétbarna fa mintázatú. Világosbarnára szeretném, hogy menjen a világosbarna fa könyvespolcomhoz és szekrényeimhez. Persze fa kinézetű sose lesz, de mivel színezhetném át? Egy új asztal lenne a legjobb, de hát kinek van arra pénze.. :)
2012. júl. 15. 01:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nézz szét a lemosható tapéták között, ha találsz valamit, akkor olcsón tudsz váltani. Az esetben már csak a foggantyúkat kell cserélned.
2012. júl. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az előző nyilván öntapadós tapétát akart írni. Több kisebb bútort újjávarázsoltam már vele. Nagyon fontos a tökéletesen sík felület, és a pontos, precíz kivitelezés.

Ha göröngyös, vagy repedezett a felület akkor nem javaslom, mert csúnyább lesz mint amilyen előtte volt. Viszont ha sima a felület , bátran vágj bele !

2012. júl. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kérdező azt írja, hogy farost.

Nem nagyon értek hozzá, de tudtommal az nemigen szokott repedezni. Persze az biztos, ha vannak rajta repedések, akkor a tapétának egy vastagabb, minőségibb változata nem árt.

2012. júl. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne feltétlenül repedésre gondoltam, hanem, külső más tárgy által okozott sérülés vagy ütődés. Pl az élek meglehetősen sérülékenyek, és ha erre tesszük rá a tapétát, az baromi ronda lesz.
2012. júl. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát az a műanyag réteg már annyira nem szép. :( Akkor azt valahogy szedjem le, mielőtt ráteszem a tapétát? Vagy csiszoljam meg? :)
2012. júl. 15. 10:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy egy kb. 1 mm vastag műanyag színes akármi van rajta? (Azt hívják, ha jól tudom dekor-lemeznek). Azt nem fogod tudni leszedni róla.

Szerintem először nézz szét a tapéták között, ha találsz olyat, ami eléggé vastagnak, stabilnak tűnik ahhoz, hogy azokat a "csúnyaságokat" áthidalja, akkor oké, ha nem akkor részemről passz.

2012. júl. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, az van rajta. Megpróbálom majd valamivel kitölteni az egyenletlenségeket (pl kisebb mélyedésekbe tehetnék ragasztót?) meg kisimítani az éleket. De pl csavar is van az asztal oldalán, azt még nem tudom hogyan fogom áthidalni.. Nem egy egyszerű asztal, kemény meló lesz :D Köszönöm szépen az ötleteket mindenkinek. :)
2012. júl. 15. 10:25
 8/9 anonim ***** válasza:
vannak úgynevezett faglettek...nemtudom, hogy az ilyen bútorlapokból álló cuccokon mennyire tapad meg, de pl azzal kiegyenlíted a lepattant sarkokat, széleket, egyéb sérüléseket...persze ha megszárad finomra kell csiszolni a felületet. így már elvileg szépen megtapad rajta a tapéta...esetleg magát a felületet is vékonyan le tudod vele kenni+csiszolni, bár akkor már lehet egyszerűbb rezgőcsiszolóval végigmenni rajta :) attól is egyenletes lesz a felület. ezek után szerintem szépen le lehet ragasztani bármivel :)
2012. júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
jah látom csavar is van...na azt szedd ki, és töltsd fel a lyukat azzal a cuccal amit fent is említettem :) nem lesz valami olcsó meló, de még mindig olcsóbb, mint egy új asztal ^^
2012. júl. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!