Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szerintetek milyen színűre...

Szerintetek milyen színűre fessem a falat?

Figyelt kérdés

Szeretném kifesteni a konyhánkat, de a fal színét illetően tanácstalan vagyok. Teszek fel képeket és ha van ötletetek, hogy a bútorokhoz és a csempéhez milyen szín illik, akkor írjatok. :)


[link]


[link]


[link]



2012. júl. 17. 16:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem rögtön beugrott egy modernebb festés. Az egyik fal legyen piros, hasonló mint a bútor. A másik három fal pedig krémszín. Szerintem piros legyen az ablak oldali fal. Mindenképp meleg színt kell választani, mert sötét és kicsi a helység. Ez a hideg szín pedig nem illik ide. Ha a szemközti falra tennétek pár fekete keretű képet, valamilyen retrósat, akkor nagyon divatossá tudnátok tenni a konyhát. Én a konyhabútort emelném ki ezáltal. Még egy jó tanács, festés után ne rakjátok vissza, azokat a sörös dobozokat, az ajtódíszt és azt a virágos tányért a falra.
2012. júl. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Mivel úgy látom elég kicsi a konyhád szerintem választhatsz valami erősebb merészebb színt.

Mivel a csempe narancsos és a konyhabútorod is valami hasonló én ajánlanám a narancssárga színt. Vagy valami meggyszín?

2012. júl. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Kedves Első!

Szóval az ablak alatti fal piros. A fekete keretes fénykép jó ötlet, meg is fogadom. A sörösdobozok pedig eltávolításra fognak kerülni, a tányér úgyszintén. :)


Kedves Második!

A narancs szín átfutott már az agyamon, viszont így szerinted nem lenne túlságosan homogén? A meggyszín avagy valamilyen vöröses, pirosas árnyalat egész jól hangzik.

2012. júl. 17. 17:41
 4/16 anonim válasza:
tojáshéj szint vagy világos sárgás zöldet javasolnék
2012. júl. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem tennék erős színt ide. A tojáshéj szép volna, vagy egy drappos kapuccsínós szín.
2012. júl. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

OMG. nekünk is ilyen vacak konyhánk volt. woow, még a műanyag lambéria is ilyen volt :D hozzá valami elbacott világosbarna csempe, meg fehér fal, és fehér konyhabútor.


egyébként milyen megfontolásból lett kék a fal ehhez a csempéhez?


szedd le a lambériát, fesd valami enyhe barackszínűre a konyhát. pirosra ne, mert borzalmasan fog kinézni.


nem baj, ha homogén, nekem is bézs a csempe és a tejeskv a fal. a padló pedig sötétbarna, az elég kontrasztos.


bár én a helyedben a konyhabútort is vigyorogva dobnám le a 3.ról, mert fájdalmasan ízléstelen.

egész reális áron vannak már kis konyhákba egyszerű nyír vagy bükk színű bútorok. sokat dobna az összképen.


nem bántani akartalak, látszik rajtad, h intelligens ember vagy. a lakásod ne legyen ízléstelen.

2012. júl. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Köszi a választ, néhány megjegyzést, ha megengeded :)

A fal színéről annyit, hogy maradék festék volt. Szüleimnek ez is megfelelt, én meg nem tudtam mit tenni ellene. Most viszont sikerült meggyőznöm őket, hogy ideje váltani.

A lambériát nagypapám csinálta, ő sajnos már nincs velünk. Talán ezért ragaszkodik anyukám a lambériához. A konyhaszekrénnyel is ez a helyzet.

A barackszínt pedig feljegyzem és a többi ötlettel együtt viszem a családi gyűlés elé. :)


Többieknek is köszi a választ!

2012. júl. 17. 18:48
 8/16 anonim ***** válasza:

jaaaj, kedves drága kérdező, ne haragudj. és bocsáss meg. őszintén.

azt hittem a pároddal élsz, most sikerült végre valami lakásféléhez jutni, és azt szeretnéd csinosítani a kevéske pénzetekből.


ha még a szülőkkel élsz, akkor teljes mértékben megértem az eklektikát. :)

akkor elég csak barackszínűre kifesteni, meg egy kicsit rendbe rittyenteni és pár ízléses dologgal dekorálni a konyhát.


nálunk amúgy a tűzhely a sarokban volt, nem volt ekkora függöny, és a mosogatótól jobbra helyezkedett el némi pakolópult, valamint a mosogatótól balra volt a hűtő.


ugye jól sejtem, hogy ez középső lakás, és a két szélén vannak a szobák, és nincs erkély?


nekünk jobb oldali lakásunk volt :) azért nem baxakodtam vele, mert tudtam, h pár év múlva költözés egy jobb kecóba, szóval megfelelt a barna csempe meg a csúnya konyhabútor :D

2012. júl. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy honnan tudod, de jól tudod. Tényleg középső lakásban vagyunk. És erkély sincsen. Szerintem a szélső lakásoknak jobb a beosztása, szomszédoknál néztem már. Na meg persze az erkély. Néha nagyon tud hiányozni. :) Mindenesetre remélem, hogy sikerül valamilyen olyan megoldást találnunk, amitől viszonylag egységes és szép konyhánk lesz. Még egyszer köszi a tanácsokat!
2012. júl. 17. 21:43
 10/16 anonim ***** válasza:
A lambériát is le lehetne festeni fehérre. Vagy úgy sem mennek bele a szüleid?
2012. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!