Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A szobámat készülök kifesteni...

A szobámat készülök kifesteni és 2 színű barnára szeretném. Melyik oldala legyen sötétebb?

Figyelt kérdés
Egy kis szobám van, barnára szeretném festeni, mert az is volt, és a bútorok, ágy, függöny, minden barna. Nem túl világos a szoba. Melyik oldala legyen a sötétebb és melyik a világosabb barna? A 2 rövid oldalából az egyiken van az ablak. (téglalapként képzeljétek a szobát) :)

2012. júl. 26. 17:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom, hogy az ablakos oldalon mindenképpen a világos barna legyen, hiszen akkor fogja kihúzni, kiszélesíteni a szobádat a szín. Ezen kívül a másik világos oldalt az utcára legközelebb eső falra raknám. (Ha a szoba mindkét oldalát körbeveszi a ház -nem tudom, esetleg panelban laksz-e-, akkor azt festeném világosabb színűre, amelyik a lakásotokon "túl" esik, ergo, amelyik nem közvetlenül érintkezik a lakóteretekkel.)

Így azt a hatást fogod elérni (tudat alatt is), hogy kifelé világosítod a teret, így egy (érzésre) nagyobb szobába lépnél. Remélem érthető voltam.


De ez csak az én véleményem, bár, picit konyítok hozzá, "tanultak" alatt fut a lakberendezés :)

2012. júl. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!