Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Beltéri fali kőburkolat - két...

Beltéri fali kőburkolat - két kérdesem lenne: Nagyon szeretném a nappalim egyik falát ilyen beltéri kő (vagy azt utánzó) burkolattal átvarázsolni - Hol lehetne relatíve olcsón ezekhez hozzájutni?

Figyelt kérdés

(Az internetet végigböngésztem... de aki esetleg már készíttetett hasonlót, és volna valamilyen nagyker vagy akció, vagy ismerős... amit ajánlana nekem...)

Pl egy a sok közül, amelyik tetszene:

[link]


Másik kérdésem, hogy találkoztam fotótapétákkal, amelyek szintén ilyen hatást válthatnak ki.

Pl. [link]

Látott valaki már élőben ilyen tapétát? Mi a véleménye róla?



2012. aug. 10. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Relatív olcsón? :) Sehol. Max vaterán lehet ilyesmiket találni olcsóbban, de nem mindig van annyi m2, amennyire az embernek lenne szüksége. Gondolom azt szeretnék eladni, ami megmaradt nekik.

Én a stegutól különben sem választanék, mert mi pl úgy jártunk, h kinéztünk a homlokzatburkoló téglát és rendeltünk belőle. Meg is küldték, de nem hoztunk erl, mert tök más színárnyalat volt, mint amit választottunk. Erre közölték, h ja bocsi, azóta azt a színt nem gyártjuk, de van helyette ez..

Hát kössz :)


Viszont, ha esetleg van a környéketeken nagyobb csempeáruház, akkor ott nézz szét.. Sokkal nagyobb a választék. Viszont sajna ezek a kőhatású homlokzatburkolók nem túl olcsók. 5000 ft/m2 -nél kezdődnek. Mi most a kandallónkat szeretnénk ilyesmivel leburkoltatni.

2012. aug. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja a fotótapétáról meg annyi a véleményem, h messziről szép, de közelről nekem kicsit hangulatromboló. Meg ha nem szemből nézed.. :) Nekem nem tetszik!
2012. aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A fotótapétát, most hogy írod, bevillant nekem, hogy esetleg vissza is tükröződik... :( Arról bizti leteszek.

2012. aug. 10. 17:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sok helyen árulnak ilyet ahol burkolatokat árulnak a csempeboltoktól a barkácsáruházakig.

De az ára alsó hangon is 5000Ft körül kezdődik négyzetméterenként. Ha lenne olcsóbban is, akkor nyilván mindenki ott venné.


Ami nekem nem tetszik benne, hogy ha a por beleül ebbe a rücskökbe, elég nehéz onnan kitakarítani.


Az a tapéta nekem nagyon nem tetszik. Olyan mesterséges és nagyon igénytelen hatást kelt. Szerintem akkor már vagy rendes burkolatot, vagy semmilyet.

2012. aug. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én tüzépszerű helyen láttam ilyet.

pl az Egérúton valahol van egy ilyen telep az egyik felüljáró után.

nekem is marhára tetszenek ezek a falburkolók, de az én lakásom nem olyan típusú, amibe illene. nagy belmagasságnál tud az ilyesmi érvényesülni.


ha igazán minőségi anyagokból szeretnéd, akkor bizony mélyen zsebbe kell nyúlni, de megéri. én amúgysem vagyok az a mindenen spórolós fajta, inkább pár évig gyűjtök, de akkor az olyan legyen, amire jól esik ránézni. így vagyok az autóval, lakással, bútorokkal, háztartási gépekkel.

amin sprórolok az a kaja, ruha, mindennapi élet apróságai.

2012. aug. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Most már egyértelműen leteszek az effajta fotótapétáról - átgondolva nagyon hülye ötlet volt...


Szerintetek, ilyen lábazati burkolatot is lehet egyaránt beltéri falra rakatni, "egykutyák"?

[link]


Valamilyen impregnáló anyag nem segít a porosodás kivédésében?

2012. aug. 10. 21:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet, csak fantázia kérdése minden :)


Én vagyok az első válaszoló. Ugye nálunk a kandallónk is homlokzatburkolóból lesz kirakva. Tulajdonképpen az benne a jó, h fagyálló, de ugyan úgy bentre is teheted. Vannak beltéri burkolatok is ha jól tudom, talán azok olcsóbbak valamicskével, de nagyon kicsi a választék belőlük.


Szerintem nem kell rá semmilyen impregnáló. A lényeg, hogy ne vizes ronggyal törölgesd, mert akkor tényleg betapad a rapcsokba a víz hatására a por. Inkább bizonyos időközönként (kb 2 hetente) egy portörlővel húzogasd át. Ha rendszeresen takarítod, akkor nem fog benne megülni a por.


Egyébként, sztem nagyon jól néz ki, ha le van burkolva egy falfelület valamilyen kőhatású burkolattal.


Mekkora a falfelület, amit szeretnél leburkoltatni?

Én azt a tanácsot adnám neked, hogy ezen ne spórolj. Inkább várj még, és gyűjtögess rá egy kicsit, de azt vedd meg, ami igazán tetszik, hisz így se úgyse lesz olcsó, de ha már megcsináltatja az ember, rászán pénzt, energiát, akkor az már legyen igazán szép és jó! :) Szerintem..

Hisz az azért jó sokáig ott lesz a faladon. nem olyan, mint egy festés, h ha nem tetszik, akkor 1-2 év múlva átfestem. :)

2012. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja még azt szerettem volna írni :) azzal kapcsolatban, h kültéri, de bentre is mehet e.. h nekünk pl a konyhánkban a járólap szintén kültéri. Sőt, a konyhai csillárunk is kültéri. A nappalinkban pedig egy gyerekcsillárból átalakított csillár lóg. Szóval, tulajdonképpen mindegy, h kültéri beltéri, stb stb. (persze kintre nem mehet semmilyen beltéri) ha van egy kis fantáziád, és az tetszik, akkor sztem simán mehet :)
2012. aug. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Körülbelül 10 nm-nyi terület lenne a falam.

Most ebben látok fantáziát, bár ez beton alapanyagú. (Gondolom emiatt ennyi az ára.) Bár attól lehet még jó...

[link]


Ezt ismeri valaki? Vagy látta már élőben?

2012. aug. 11. 14:27
 10/10 anonim válasza:
www.siltbt.com kérdezd meg tőlük azt hiszem foglalkoznak vele! Ország egész területére házhozszállítanak kedvező áron!
2013. febr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!