Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan tehetném hangszigeteltt...

Hogyan tehetném hangszigeteltté a szobám?

Figyelt kérdés

Két szintes lakásban lakunk ketten az anyukámmal. A szobám az emeleten van, mellette a fürdőszoba, az én falamon a káddal... Oké, ezt nem tudom megváltoztatni, hallgatnom kell minden reggel ahogy tusol és zörög.


Viszont minden más is hallatszik... Ahogy lent mászkál, pakol, lámpát kapcsol fel és le, hiába próbál csendben lenni, akkor is csinálnia kell a dolgát, és minden úgy hallatszik fel, mintha a fejem mellett történne.

Az ajtóm üvegkazettás vagy milyen, szóval nyolc négyzetalakú üveg van benne. Ezen ráadásul a fény is bejön. A sötételést még meg tudnám oldani természetesen, de arra gondoltam, hogy valahogy halkabbá is kéne tenni a külvilágot, mert minden lépést hallok, és elég bosszantó, hogy reggel én is kelek ötkor, a 6:30 helyett, mert nem tudok aludni:/

Gondoltam, hogy van ilyen szigetelő csík az ajtófélfa és az ajtó közé, ha olyat ragasztanék, akkor az megoldaná? Vagy a fa-üveg illesztésnél is jönnek be dolgok? Mi van, ha teleragasztom az ajtóm tojástartókkal, mint Dili-Dani a barátokköztben?:D Vagy az nem is szigetel? Mert akkor sötétebb és talán csendesebb is lenne...


Adnátok ötletet, hogy lehetne megoldani ezt a problémát? Köszönöm:)


2012. dec. 29. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Itt a ház tervezésével van az alapvető gond. Ezt igazából rend behozni nagyobb költség lenne, mint hogy megérje belekezdeni.

Ha a falat szigeteled, akkor a padlón keresztül jön a hang.

A padlót pedig csak bontás után lehet szigetelni, mert a szerkezet belsejébe kell építeni a hangszigetelőket.

Bontás nélkül pedig a szoba légteréből kellene elvenni komoly centimétereket.

2012. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó, nyilván nem lehet egy teljesen csendes gumiszobám... Csak szeretném, ha az ajtó sötétebb lenne, mármint nem engedné át a fényt, és arra gondoltam, hogy valamicskét szigetelhetne is, éppen csak annyit, hogy ne halljam ahogy a ház másik végében tojik a pók a sarokban..
2012. dec. 29. 19:58
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A tojástartó az egyik legjobb hangszigetelő ár/érték arányban. Még ma is sok amatőr studió használja hangszigetelőként, főként olyan helyeken, ahol (a Te szobádhoz hasonlóan) nem eleve hangszigeteltre tervezett a studiohelység. Két hátránya van: egyrészt tűzveszélyes, másrészt nem túl esztétikus. Megpróbálkozhatsz vele, minden centiméterrel amit befedsz, növekedni fog a szobád zajszigetelése. Ezzel együtt a hőszigetelése is, szóval még a fűtésszámlán is spórolhattok ^^ Persze csodákat ne várj, de egy próbát megérhet.
2012. dec. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az még kimaradt, hogy a padlót meg beboríthatod vastagon szőnyegekkel, az is jó hang- és hőszigetelő, padlóra ezt szokták zajszigetelésnek.
2012. dec. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A padlószőnyeg elmarad sajnos, a szobám nem rég lett átfestve, új bútorokkal, most nem lesz felszedve minden a szőnyegezés miatt. De akkor a tojástartó nem hülyeség? És honnan lehet szerezni? Ha az ajtómat beborítom belülről tojástartókkal, az ajtófélfa és az ajtó közé pedig teszek ilyen szigetelő szalagot, amit ragasztani kell, ilyen matricás cucc, akkor az érni fog valamit? Mindegy, legalább sötét lesz:D A rondaságát el tudnám fedni, nem borítok be vele falakat, szóval azt a kicsit befesthetem, vagy beboríthatom újsággal, képekkel.... Mindegy, ezt már megoldom. Akkor megéri? Honnan szerezzek tojástartót?
2012. dec. 29. 21:09
 6/12 anonim ***** válasza:
Rendelhetsz is, ez esetben drágább a megoldás, de használatlan tartókra tehetsz szert. Másik megoldás, ha körülnézel nagyobb piacokon, és elkéred vagy névleges összegért megveszed tojásárusoktól. Ezek viszont jó eséllyel foltosak, tojáshéjasak, ki kell válogatni a kevésbé viselteseket.
2012. dec. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendelni honnan lehet? És kb mennyibe kerülnek? Boltok nem adnak el, vagy nem selejteznek ki, amit elkérhetnék?
2012. dec. 29. 21:33
 8/12 anonim ***** válasza:
Rendelni pl. a neten tudsz, Google a barátod. Használt után pedig érdeklődj a boltokban, hátha :)
2012. dec. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A tojástartó? A tojástartó ugyanis nem hangszigetel, hanem a magas frekiken elnyelőként viselkedik, de ennek akusztikai jelentősége majdnem semmi, hanggátlás szempontjából meg aztán végképp semmi.
2012. dec. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na végre egy értelmes, hozzáértő ember. (#9)

Hónapok óta olvasom ezt a "tojástartós" baromságot, a hasonló kérdésekre adott válaszokban.


Egyetértek: NEM MŰKÖDIK hangszigetelőként !!!

2012. dec. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!