Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan tehetném hangszigeteltt...

Hogyan tehetném hangszigeteltté a szobám?

Figyelt kérdés

Két szintes lakásban lakunk ketten az anyukámmal. A szobám az emeleten van, mellette a fürdőszoba, az én falamon a káddal... Oké, ezt nem tudom megváltoztatni, hallgatnom kell minden reggel ahogy tusol és zörög.


Viszont minden más is hallatszik... Ahogy lent mászkál, pakol, lámpát kapcsol fel és le, hiába próbál csendben lenni, akkor is csinálnia kell a dolgát, és minden úgy hallatszik fel, mintha a fejem mellett történne.

Az ajtóm üvegkazettás vagy milyen, szóval nyolc négyzetalakú üveg van benne. Ezen ráadásul a fény is bejön. A sötételést még meg tudnám oldani természetesen, de arra gondoltam, hogy valahogy halkabbá is kéne tenni a külvilágot, mert minden lépést hallok, és elég bosszantó, hogy reggel én is kelek ötkor, a 6:30 helyett, mert nem tudok aludni:/

Gondoltam, hogy van ilyen szigetelő csík az ajtófélfa és az ajtó közé, ha olyat ragasztanék, akkor az megoldaná? Vagy a fa-üveg illesztésnél is jönnek be dolgok? Mi van, ha teleragasztom az ajtóm tojástartókkal, mint Dili-Dani a barátokköztben?:D Vagy az nem is szigetel? Mert akkor sötétebb és talán csendesebb is lenne...


Adnátok ötletet, hogy lehetne megoldani ezt a problémát? Köszönöm:)


2012. dec. 29. 19:05
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Oké utolsó kettő, akkor mondjatok jobbat:)
2013. jan. 1. 17:57
 12/12 anonim ***** válasza:

Tegyél a padlóra vastag szőnyegeket (nem padlószőnyeget).

Az ajtód elé is akaszthatsz - ha felszerelsz valami karnisnak valót - egy függönyt. Ha csak sötét(ebb)re vágysz, az ajtóüvegeket befestheted üvegfestékkel vagy ragaszthatsz rájuk öntapadós fóliát.

A falra is tehetsz az ágyad mögé (már ha fal van mögötte) falvédőt, ami mögé egy polifoamot/szivacsot is vághatsz pluszba.

Ezen kívül még a füldugót tudom ajánlani :)

2013. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!