Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hamarosan elköltözöm egy...

Hamarosan elköltözöm egy lakásba. Segítségre lenne szükségem! Mi kell egy lakásba?

Figyelt kérdés
Bútor van. Olyan dolgokra gondoltam, mint tányér készlet, poharak, edények, konyharuha, törölköző, szőnyeg, függöny, wc-ülőke, szappan adagoló... stb...:)

2013. jan. 12. 02:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Pl. edényszárító még fontos. Meg vízforraló.

A fürdőszobába kádkilépő helyett megteszi egy törölköző is duplán összehajtva. Szappanadagoló sem muszáj, olyan szép flakonú folyékony szappanok vannak, meg ha egyszerűbbet is veszel, mivel átlátszó, legalább látod a színét. Nem olyan unalmas, mintha mindig csak ugyanazt az egy adagolót látnád.

2013. jan. 12. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Vedd sorra egy átlagos napodat felkeléstől lefekvésig, és gondold végig, hogy bármit csinálsz, ahhoz mi mindent szoktál használni. Ami nincs, akkor azt írod a listádra, majd utána szelektálsz, mert nem biztos, hogy egyszerre sikerül beszerezned.


Pl. felkelsz: mosdáshoz törölköző, szappan, fogkefe, fogkrém, desodor, légfrissítő, WC papír, kádkilépő ??

Reggelihez: tányérok, kanalak, villák, kések, teáscsészék, kávéscsészék, kávéfőző, tálcák, törölgetőruha,

Fűszerek, fűszertartók, lábasok, fazekak, fakanalak, levesmerő, botmixer, tésztaszűrő. stb. stb.


De nézheted azt is, hogy pl. a lakás egyes helyiségeibe mi kell: pl. előszoba-fogas, lábtörlő, cipőtartó, stb.

Szóval, bármi, ami kezedbe kerül napközben, és nincs, azt írhatod a listádra, és a végén majd látod.

2013. jan. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
wc pumpa.
2013. jan. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Így van!

De a WC pumpából vehetsz 2-tőt is, mert lehet, hogy egy kell a mosogatóhoz is! (Ki tudja egy olyan lakásnál, amibe most akar beköltözni?)

2013. jan. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

ruhaszárító :) az addig murva jó, h kimosod a ruhát, de ha nem tudod hova teregetni, az nagyon ciki :)


amúgy tényleg jó az a napirend végiggondolós dolog.

takarítóeszközök, vállfák, műszaki dolgok, mosószer, ilyesmi.


nézz végig a mostani lakásban, h mi az, amit nem tudnál nélkülözni, és szerezd be a pénztárcád lehetőségei szerint.

fontos, h priorizálj. nem biztos, h a szappan adagoló a legfontosabb, amíg nincs törölköződ.

2013. jan. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%

A wécépumpából miért kéne kettő? Törvény tiltja a wécében használatosnak a mosogatóban történő használatát? Semmi baja nem lesz tőle.


Szerintem az összes ilyen apróságra Te magad is rá fogsz jönni, hogy mire van szükséged. Felesleges erre a sok vacakra beruházni a legelején, aztán meg a sok kacatra kiszórt pénz elfogy, ráadásul nem férsz majd tőlük. Fűszertartó, szappanadagoló, botmixer, vízforraló... Soha életemben nem használtam egyiket se, mégsem érzem hiányát egyiknek se. Ezek a dolgok szerintem azok, amelyekre igazából nincs is szükségük az embereknek.

(Ezt csak azért írtam le, hogy egy ilyen hozzáállású ember véleményét is megismerd, pusztán az összehasonlítás kedvéért.)


Szóval ami szerintem feltétlen fontos: egy ágy ahol aludni tudsz, törölköző és konyharuha, hűtő-mosógép-mikrosütő-porszívó-kávéfőző ötösfogat, hosszabbító-elosztó, evőeszközök, tükör borotválkozáshoz/sminkeléshez, wécépapír/zsebkendő, néhány vállfa, meg egy szemetes. A többi részletkérdés, kacat vagy luxuscikk, megvehető bármikor, pótolható/kiváltható más tárgyakkal, vagy ki lehet bírni nélkülük is. (Ha sokat költözik az ember, akkor megtanulja, hogy mik azok a dolgok, amik valóban nélkülözhetetlenek.)

2013. jan. 13. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha már wc-pumpa, akkor van egy jó kis trükk.

Magával a wc-kefével is el lehet érni a szívó hatást. Pumpáló mozdulatok kellenek hozzá csak.

Tehát a kivezető nyíláshoz odanyúlni vele amennyire csak lehet, és gyorsan fel-le mozgatni. 20-30 mp. után ugyanaz a hatás, mintha wc-pumpa lenne.


Amúgy ha már wc-kefe, akkor olyan vegyél, aminek a tartója magas, nem csak a keferészt takarja. Mert így könnyen tisztává tudod varázsolni hipós vízzel. Beletöltöd a tartójába, beleállítod a kefét, másnap reggelre olyan, mint új korában.

2013. jan. 13. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk én sok teát iszom, meg smack-levest, nekem kell a vízforraló. :)
2013. jan. 13. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Nekem meg a szemtes nem kell, megveszem a müa.zsákot, abba megy a hulladék, főzés után leviszem a kukába.

Ha egyenes bele akarsz szemetelni = krumplipucolás stb. akkor a felmosóvödörbe símítsd bele, és abban főzés közben szépen megáll.


Apropó: kell a felmosó-szett is, no meg egy söprü-lapát!

2013. jan. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Takarító eszközök, valami felmosó vödör, ronggyal nyéllel együtt. Tisztítószerek, törlőkendő, mosogató szerek hozzá valami szivacs vagy amivel szoktál mosogatni. Kukás zsák, szemetes vödör, Néhány fadeszka főzéshez nem árt ha van, valami normális kés készlet. Olajsütő ha olyan kajákat akarsz enni, lábtörlő sem árt ha van, meg fogas, kulcsokra is. Esetleg valami cipő tartó polc, ruhacsipesz, függöny ha még nincs, hálózati elosztó/hosszabbító, jó ha van az, alufólia, papírtörölköző. Meg nem tudom még milyen holmijaid vannak, gondolom kell ágynemű huzat is legalább 2-3 garnitúra, meg szerintem még ami fontos lehet bár az inkább nekem számít fontosnak, egy elemlámpa. Sosem lehet tudni mikor lesz áramszünet vagy mikor veri le valami a villanyt, és akkor jó ha van kéznél valami világító eszköz.
2013. jan. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!