Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik a legjobb biztonsági...

Melyik a legjobb biztonsági bejárati ajtó?

Figyelt kérdés
nézegetem őket, árban találtam 50 000 körül egész jónak tűnőt, az nem olcsó biztonsági ajtónak? melyek a jó márkák? mit kell nézni mi a legfontosabb?

2013. febr. 3. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2013. febr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hova kell biztonsági ajtó?
2013. febr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
lakáshoz, bejárati ajtó
2013. febr. 3. 13:19
 4/12 A kérdező kommentje:
kössz a videot. láttam már.
2013. febr. 3. 13:20
 5/12 anonim ***** válasza:

"50 000 körül egész jónak tűnő"


Felejtsd el. Egy ajtó beépítése kb. 30 ezer forint, 4-5 óráig is tarthat. Több hónapos fórumolvasáson, bemutatótermi látogatásokon vagyok túl, nem egyszerű választani. Az én ajtómat ma szerelték be. Hogy ne legyen reklámszagú, azt nem írom ide, ki gyártotta, de azt szívesen, hogy az utolsó körben kik maradtak: Knapp Péter, PRS, DTP, Omega. A PRS-hez mindenképp menj el, ha budapesti vagy, ugyanis ki van téve elrettentésül egy Hi-Sec ajtó félbevágva. Nem akarlak elkeseríteni, de 150 ezer alatt nem lehet megúszni egy valóban(!) biztonsági ajtót.

2013. febr. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A lényeg:

- Zártszerlvény tok és ajtólap keret, minél vastagabb, hogy a flex nehezen vágja át.

- Egymástól függetlenül működő zárak (tollas és hengerzár kombináció, vagy prémium hengerzárak) Tovább tartson a berhelés.

- Masszív ajtópántok (zsanérok) Nehezebb befeszítés.

- Robosztus passzív és aktív záró rudazatok. Nehezebb befeszítés.

2013. febr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi az utolsó(k?)nak! igen valahogy éreztem, hogy az az 50 nem a legjobb. meg erre gondoltam énis, hogy ha egy kulcsal nyitja az összes zárat az nem olyan komoly....
2013. febr. 7. 17:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Vannak ám olyan Cisa zárak, amiket pl. a DTP szerel, ami egy zár, de a világ legjobbjai közé tartozik, azt nehéz ám megberhelni (de nyilván senki nem állíthatja, hogy lehetetlen). Igaz, aki ahhoz ért, tippre megy. Még valami: a MABISZ minősítésnek ne ülj fel, mert megkapja azt 3 perces áttörésgátlásra szinte mindegyik forgalmazó. Ne kapkodd el, keresd fel a gyártókat (eleve csak gyártókkal foglalkozz), nézd meg, mit kínálnak. A 150 ezres ár tényleg a minimum sajnos. Ennyit össze kell kaparni. A 60-70 ezres ajtók (ráadásul beépítéssel ennyi) csak a biztonság illúzióját adják.
2013. febr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
50 000es az egy rakás sz@r. Mi most csináltattunk a fentebb már említett cégek egyikével, 300 000 FT lett a vége... 150 000 is lehet kapni, de azok nagyon fapadosak úgymond, egy pesti lakásra jók, azonban egy vidéki családiház bejárati ajtajának nagyon csúnyák. Olyan szépet nem lehet mint fából, hiszen a vasat nem lehet úgy megmunkálni, de azt hiszem kihozták a maximumot, szép lett. Bőven el lehet menni akár 600 000 - 700 000 Ft köré is, ezekt csak azért mondom, hogy viszonyítási alap legyen a HI-SEC-hez. Csak gondoljunk bele 50 000 FT az ajtó, azt már idehozták kínából, és még így is megéri nekik? Valami nagyon nincs rendben. Mindenképp menj el bemutató terembe, egy igazi biztonsági ajtó 80-100 kg körül van keret nélkül. ezek is feltörhetőek mint minden, de nem az ilyen vidéki ork barbároknak, aki meg igazi profi az nem kockáztat egy családiházzal, inkább valami villát szemel ki.
2013. máj. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nehéz kérdés ez, mint egy acél ajtó! Az internet tele van hamis reklámokkal pl. az index fórumon a prs ajtót reklámozzák, hogy mennyire jó, azért lehetne jobb is, de legalább Magyar termék, nem kínai. A lényeg talán, hogy ha kertes házad van, szuper ajtóval az ablakon meg bemennek... Tehát nem mindegy mit kell védeni és hol. Ha beraksz egy riasztót, az is megoldás lehet. Panelba Én a Andre's bizt.ajtót vagy Knapp Péter ajtót rakatnék be.
2016. ápr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!