Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szobám akarom ki festeni de...

Szobám akarom ki festeni de vályogból van és kivülröl szigeteltettem 8-cm hungarocellel és műanyag ablakot tettünk szerintetek milyen falfestékkel fessem le én a duluxcolorus festékelk szeretném tudtok e valamit tanácsolni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 4. 19:47
 1/5 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Nem vagyok sem építész sem festő, de a helyedbe valami mész festéket használnék ami légáteresztő.


Kívülről lezártad már a házad, az ablakok se engedik ki a párát, így félő , hogy a falba maradna a nedvesség ha valami diszperzióssal festenéd belül. A vájognak meg ennél nagyobb ellenség nem is kell.


Egyébként én úgy tudtam, hogy a vájog házaknak nagyon jó a szigetelése. Miért döntöttél a hungarocell mellett?

2013. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sima hére falfesték nagyon jó lehet szinre kevertetni is.
2013. febr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Mindenképpen valami természetes anyagú, légáteresztő festéket, vagy meszet használnék.

Picit off: Egyébként nem biztos, hogy a hungarocell annyira jó választás volt, a vályog nem szereti a műanyagot. Nekünk különben azt mondta az építész, hogy régi házakat (mi ilyet újítottunk fel, igaz az téglaépítésű) nem ajánlott dryvit (vagy hasonló) módon szigetelni, hanem kőzetgyapot szigetelést kell alkalmazni, különben könnyen elkezdődhet a vizesedés.

2013. febr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 lac1434 ***** válasza:
Elrontottad az egész ház klimáját. :) Felesleges mostmár, hogy fested-e vagy sem..mivel, hogy leszigetelted a házat, ami vályog igy rengeteg helyen penészedni fog neked belülről. Szobafestő/Szigetelő
2013. febr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gungasam ***** válasza:

Nem kell megijedni ha próbálkoznak is a válaszadók!

A lakás klímája ott dől el a helyszínen.nagyon sok a változó.A festés nyilván szükséges és fontos, olyan festéket válassz amit később gond nélkül átfesthetsz és javíthatsz, könnyen tudsz rá másik réteget festeni, ha változtatni kell.

Mész alapú festéket javasolok és ha a falakat dekorálod sűrűn cuccokkal akkor fehér színt.

A szoba klímája idővel kiderül nedves-e vagy nem, szellős e vagy nem és akkor igazítani lehet még.A szobád nem minden fala a ház főfala, tehát talán nem minden oldala van dryvitozva, a szomszédos helységek felé lehet még eléggé szellős a fal.

2013. febr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!