Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Rácsba épített üveget hogyan...

Rácsba épített üveget hogyan tudom kiszedni?

Figyelt kérdés

Nem rég a tűzoltóság ellenőrzést végzett a lépcsőházunkba és a rácsokkal nem voltak megelégedve. Több helyen a rácsba van építve az üveg. Van, amelyik rácshoz pedig lemez van téve, hogy ne lássanak be.

Minden ajtó és rács között 1-2m2-s hely van. Azaz még a közlekedő (elv. nyilvános) folyóhoz tartozó részek. Ezeket 26 éve, amikor épült a ház alapfelszerelésnek rakták be. Szóval a rácsok minden ajtók előtt egységesek.


Ezt későbbiekben a tulajdonosok így-úgy alakították. Lásd. üvegezték.

Mi most vettük meg nemrég ezt a lakást. A rács már így volt.


Most azt nem tudom, hogy hogyan vegyem ki az üveget?!

Nyilván megütöm kalapáccsal, akkor előbb-utóbb kitörik, de nem úgy, ahogy egy normál üveg törve. Szóval nem szilánkosra törne, hanem az ütött részen lenne repedés.


Egyáltalán ki lehet ezt szedni? Vagy valahogy kivágni?


2013. febr. 11. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tegyél fel róla fotót,könnyebb lesz a válasz.
2013. febr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


Az üveg része a bejárati ajtó felé van.


[link]


Ez pedig ahogy be van építve.

2013. febr. 11. 13:50
 3/6 anonim ***** válasza:

A második képen úgy látszik ragasztva van az üveg.

Ezt nehéz lesz eltávolítani,mert pont a másik oldalról lehetne lapos vésővel+kalapács körbe kifeszegetni.

2013. febr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, ragasztva van. Ha azt a ragasztóanyagot még ki is hámoznám, akkor se tudom, hogy mi van mögötte?!

Ráadásul kívül van a rács, ami miatt meg oda se férek.

2013. febr. 11. 14:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez sziloplaszttal van kinyomva. Ki kell vágni egy sniccerrel a szilót, és az üveg (jó eséllyel) egyben kivehető (legalábbis a képekből ítélve). Általában más rögzítési technikát nem szoktak alkalmazni, mert nincs rá szükség.

Ha az üveg az ajtókeret és a rács között van, akkor vagy az ajtókereten keresztül kell kiügyeskedni, vagy - ha nincs elég hely az üveglap elforgatásához - akkor a rácsot flex-szel levágni, üveget kiszedni, amit a helyére akarsz esetleg berakni azt elvégezni, aztán a rácsot visszahegeszteni.

2013. febr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

" akkor se tudom, hogy mi van mögötte?! "


Mögötte is ragasztó van.

2013. febr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!