Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Olyan problémám lenne, hogy...

Seeed kérdése:

Olyan problémám lenne, hogy ami a falból kiáll menetes valami, ami összeköti a csaptelepet, meg a falba épített csapot, a közt van egy csavar. És az letört. Bele a menetbe. Hogy tudom kiszedni?

Figyelt kérdés
Szóval ez most úgy néz ki, mintha két csövet egymásba tekertem volna, csak letört az, amivel tudtam hajtani. Próbltam fogót bedugni szétfeszíteni, és hátha megmozdul, de semmi. Valami ötlet?

2012. szept. 15. 22:51
 1/6 Bandi bácsi ***** válasza:
Nem egyszerű.... Szerintem ki kell vésni a falat annyira, hogy azt a "csapot" (szerintem könyök, vagy falikorong) ki lehessen hajtani, majd újra megszerelni az egészet. Ha még nem csináltál ilyet és nincsenek szerszámaid se jobb, ha szakembert hívsz.
2012. szept. 16. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vaki75 válasza:
Én bontás előtt megpróbálnám, ha a falban vas cső/idom van és abba szakadt bele a közcsavar menete, hőlégfúvóval vagy gázlánggal megmelegíteni olyan szintre, hogy a menetek közül kiégjen a kócolás (vagy egyéb tömítőanyag). Még melegen, miközben hűl vissza kocogtatni, hogy mozduljon és próbálni kitekerni. A megfelelő szerszám megtalálása a csavaráshoz nem lesz egyszerű eset, mert a legjobb, valami törtcsavar kihajtó szerűség lenne szerintem. Igaz utóbbival hidegen is sikerülhet, az előző pedig a hagyományos "vágó-kalapács" módszer.
2012. szept. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A vésést szeretném elkerülni mindenképp. Ez a melegítős módszer jónak tűnik.

Én még arra gondoltam, hogy egy vékonyabb fém fűrészlappal ezt a menetet félbevágom és valahogy kierőszakolom onnan. Sajnos nem jut eszembe semmi más

2012. szept. 16. 07:32
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként utána néztem, és igen, egy falikorongról van szó, és abba szakadt bele a menet.
2012. szept. 16. 07:34
 5/6 ZsoAce válasza:
Fém fűrészlapos megoldással nekem sikerült. Megfelelő szerszámok hiányában félbe kellett törni egy normál fűrészlapot, hogy beférjen a csőbe, illetve a fűrészlapot egy fogóval megfogva, huzigálva kínlódtam. Minimális mozgástér van, de 40 perc alatt sikerült annyira elcsiszatolni a beletört csővéget, hogy kettő részre vágva kijött.
2021. márc. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tolmaiel válasza:
Ami nálam bejött a gyakorlatban, hogy két akkora hatlapfejű imbusz kulcsot tettem egymás mellett a csőbe, hogy éppen beleférjen. AZ imbuszkulcsok szárait szétnyitom belefeszülésig és együtt kitekerem a csődarabot velük. Bevált nálam többször is a gyakorlatban.
2022. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!