Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Tapéta vagy festés célszerűbb?...

Tapéta vagy festés célszerűbb? Melyiknek mi az előnye-hátránya? Mi alapján érdemes választani? Van esetleg valamelyikről rossz tapasztalat?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, tapétázni drágább, de annyival tartósabb is, nem? Mindkét esetben minőségi anyagokban gondolkodok és szakemberrel csináltatnám.

2013. febr. 23. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:

A festést a célszerűbb.Jó minőségű festékkel akár magad

is megcsinálhatod,csak a festőhengert kell a falon elgurgatni.Akár 100000 megtakarithatsz,mert olyan drága

a festő szakember.Ez viszont a munkán nem fog meglátszani

De ez van a tapétánál is.A lényeg a pénz mennél előbb a zsebben legyen .

2013. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

A festés jobb. Ezt szakértőként mondom.

A tapétát nem lehet javítani(szépen nem), tehát ha egy fali polc máshova kerül később akkor a helyét nem tudod kijavítani. Bármilyen sérülés lesz rajta, elég nehéz megcsináltni úgy hogy ne láttszódjon. Ha egy sávot kicserélsz az meglátszik.

A festés olcsóbb, könnyű javítani, bár nem olyan látványos.


Én személy szerint lebeszélnélek a tapétáról.

2013. febr. 24. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a tégla falnál sokkal célszerűbb a festés, sűrűbben kell ugyan festeni, mint tapétázni, de mindig friss hatása van, könnyebb javítani is.

Panelnél szerintem sokkal jobb a tapéta, a drágább, vinil tapéták nagyon sokáig tartanak, moshatóak (bár nálunk erre még sosem volt szükség),szépek, valahogy nekem barátságosabb, melegebb hatása van, és időálló. De csak a szobáknál, a konyhát, fürdőszobát, wc-t itt is festeni célszerű.

2013. febr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 3. válaszoló: az miért számít, hogy tégla vagy panel? Ez tégla ház, de a belső válaszfalakat nem tudom. És a festék nem sérülékenyebb? Ha pl. nekitoljuk az asztal sarkát, az hamarabb lehullik, mint hogy a tapéta kiszakadna, nem?
2013. febr. 24. 11:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekünk van egy panellakásunk, meg egy tégla házunk, de a tégla házban nem tudnám elképzelni a tapétát. A vakolt falat szerintem nehezebb is tapétázni, a betont könnyű, mi magunk szoktunk festeni és tapétázni is. Szerintem a téglát inkább fesd, leszedni is nagyon nehéz róla a tapétát.
2013. febr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem mindenképp a festést válaszd sokkal egészségesebb is. :) annyi minden szépet lehet festeni, például ezek is mind festett falak.

2013. febr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!