Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyit érhet egy Zsolnay...

Mennyit érhet egy Zsolnay étkészlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnálatos családi haláleset folytán apósomhoz került a hagyatékból egy Zsolnay étkészlet/szett.


Igazából nem lenne rá szükségük,és nekünk se,így gondolkodnak,hogy eladják.

Nézegettem-nézegettem a neten,de a tízezer forintostól a többszázezres tételig látok árakat.

Ha van itt olyan,aki kicsit ért hozzá,és meg tudja becsülni az árát,írjon:)

Köszönöm



2013. márc. 5. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint a Zsolnay még mindig üzemel, még mindig gyárt megrendelésekre, no meg anélkül is.

Tehát egész biztosan az értéket nagyban befolyásolja, hogy a készlet mikor készült.


Ha érzésed szerint a kora megközelíti a 100 évet, vagy még esetleg annál is régebbi, akkor a helyedben elküldeném net-en nekik a fotóját, ők a leginkább hozzáértők. A minta alapján ők már tudni fogják azt is, hogy kb. milyen idős a készlet.

1-2 évvel ezelőtt rádió-riport készült velük. Állítólag vannak minták, amiket csak egyszer használtak, mert pl. x uralkodó részére készített komplett készletre, stb. stb. Szóval ők a profik, mások könnyen lehet, hogy átvernek.

2013. márc. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ágh Ferenc ***** válasza:
Lényeg, hogy mindenképpen hivatásos szakértőtől kérj véleményt! Bár ez nyílván pénzbe kerül, de ha szerencséd van és mondjuk árverésre érdemes a cucc, akkor ki lehet egyezni abban, hogy az árból fizeted a szakértői véleményt! Ne félj ha értékes, rögtön észreveszed az ajánlatokból! Több aukciós helyre is kopogtass be, de csak fényképekkel először! A fényképeken legyen jól látható az edények alján lévő jelölés is, mert rendszerint az értékesebb darabokat sorszámozták is. Persze ennek hiánya nem jelenti azt, hogy olcsóság! A képeket szerintem viheted bármiféle tárolón, mert legtöbb helyen a számítógép kéznél van.
2013. márc. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Meglehet, hogy egy hivatásos ajánl érte mondjuk 200 ezret, te boldogan oda-adod neki, ő pedig továbbadja 1,5 millióért.

Persze ezek csak számok, mert lehet, hogy 10ezret ér, és csak 2 ezerért tudod eladni.

Ezért kell olyan valakivel felbecsültetni, aki ért is hozzá, és kicsi a valószínűsége, hogy meg akarja venni tőled. :))))

2013. márc. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát igen,és ez a nehéz..

Neten is olvastam most pár sztorit,hogy utólag derült ki féláron vette át a szakértő...

2013. márc. 5. 18:20
 5/9 Ágh Ferenc ***** válasza:
Nos ezért gondoltam aukciós helyekre, mert ott nem tudják letagadni az értékesítés árát és kis szerencsével még fel is verik az árat! Egyébként elismerem, hogy ez nehéz ügy manapság!
2013. márc. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem a Zsolnay gyárat átküldték az aktuális árlistáját minden egyes darabnak..

Szerintetek a felét kérhetem érte?Vagy mi a reális?

2013. márc. 6. 11:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a lista alapján be tudod "lőni" a valódi értékét, és ezek után viszed aukcióra azzal, hogy x összeg alatt nem adod, akkor még az a veszély sem fenyeget, hogy végtelenül nyomott áron viszik el.

Ezek után a készlet fotóját és a gyár árlistáját megfogva, keresnék egy aukciós házat, beszélnék velük, kialakítanánk a közös stratégiát: az aukciót lebonyolító érdeke, minél magasabb áron menjen el, ő abból fogja kérni tőled a saját jutalékát.

2013. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Küldesz képet a mintákról? Vagy leírod, hogy milyen? Kíváncsi vagyok rá. Kézzel festett vagy nyomtatott a minta? mert az ugye a koránál is fontosabb.

Eléggé ismerem a Zsolnayt, sokáig tanulmányoztam, édesanyám a negyedben dolgozik, gyűjtők vagyunk.

2013. márc. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,azóta már megoldódott a dolog:)
2013. márc. 17. 01:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!