Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A briteknél ez ilyen szokás...

A briteknél ez ilyen szokás vagy mi?

Figyelt kérdés
Egy csomó brit ingatlan hirdetés néztem és az összesben közös: sok párna a kanapén, néhol egyenesen rengeteg, és az, hogy a tv le van téve valahova a sarokba, mindegy, a kanapé meg a kandallót nézi. De az összes képen ilyen volt. Ez náluk szokás, hogy a kanapéról kandallót néznek vagy miért van így? Nekem kicsit furcsa.
2009. szept. 13. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is a nappali beszélgetésre szolgál elsősorban, nem tévénézésre. (Engem szörnyen idegesít, ha lakásokban a főhelyen van a tévé. A szoba központja. És megy is egész nap, a családtagok meg ülnek és bámulják)

A sok párna pedig itthon is divat. Szerintem nézz meg néhány magyar lakberendezési újságot, ugyanazt fogod látni.

2009. szept. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A beszélgetést szerintem nem az szolgálja, hogy mindenki bámulja a kandallót, de mindegy. Akkor inkább egymás felé kellene fordulnia az ülőalkalmatosságoknak. Egyébként engem jobban zavar, hogy kicsavarodott nyakkal kell nézni a tv-t még akkor is, ha hetente csak egyszer nézek híradót, mint hogy arra van hangolva a bútor, hogy egymást is lássuk meg, ha úgy akarom tv nézésre is kényelmes legyen. Mert nem zárja ki egymást a kettő.

Másik: tele van a lakás magyar lakberendezési magazinokkal, lehet hogy vak vagyok, de mégsem látom ezt a mániát, hogy egy fotelban két párna, a kanapén legalább hat, a másik fotelban még három, mindenütt párnák. Nem lekezelő kioktatásra vagyok kíváncsi, már bocs, nem vagyok teljesen hülye.

2009. szept. 13. 22:40
 3/6 anonim válasza:
Nem tudom miért, de én szeretem a párnákat a hátam mögött is, átölelni is, mondjuk egy beszélgetés vagy filmnézés közben.:))
2009. okt. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Csodálom hogy csak ezt furcsáltad.Én sok angol lakásban laktam és ez a tv dolog a legkevesebb.

Engem jobban zavart hogy nem használnak függönyt(max egy reluxa van fent amit blind-nak hívnak és használhatatlanul otromba és kényelmetlen)az ablakok kifelé(!) nyílnak..egy olyan országban,ahol naponta szakad az eső és fúj a szél...

Mindenhol padlószőnyeg van,alatta parketta...(bravó)

A burkolók rettenetes munkát végeznek,mindenhol ujjnyi rések,illesztési hibák,ferde vonalak stb...de nekik ez így jó.Sőt..csak így jó.

A kapcsolók fordítva működnek,a mosdók pedig....KÜLÖN VAN A HIDEG ÉS A MELEG víz!!!! Tehát meleg vízben nem tudsz kezet mosni vagy fogat,mert az egyikből tűzforró,a másikból jéghideg jön.

Persze meleg víz csak akkor jön ha elötte bekapcsoltad a bojlert,mert náluk magától nem jön meleg víz a csapból!!!Sehol!Ugyanígy a fűtés is.Villanyradiátort használnak,tehát meleg is csak akkor van a lakásodban,ha te külön bekapcsolod a kis radiátorodat.... és még holnapig sorolhatnám... NE AKARJ ide költözni.

2010. szept. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt még elfelejtettem mondani hogy a lakber újságban az sem látszik hogy SOSEM takarítanak,szó szerint térdig járnak a mocsokban,koszban a rendetlenségben,undorító!!!

Rettenetesen lusta nép.Elég sokáig élveztem a társaságukat.

2010. szept. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Komolyan? Úristen ez nagyon durva, meg kifelé az ablakok...
2010. szept. 19. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!