Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan lehetne berendezni,...

Hogyan lehetne berendezni, hogy jól nézzen ki?

Figyelt kérdés
Nem rég vettünk házat, eddig így rendeztük be nagyjából. Milyen legyen a fal színe? függöny? szőnyeg? mit hogy hova tegyek? Amit látjátok három helységről lenne szó. Ahol csak két fotel van oda szeretnénk inkább egy kis kétszemélyes kanapét. Szerintetek?

2013. júl. 16. 11:36
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
2013. júl. 16. 11:40
 2/33 anonim ***** válasza:
A falakat mindenhol fesd a bútorzat színénél világosabb színűre, és ahol csak lehet, helyezz el tükröket. Nagyon sötét a ház. A függöny lehet a bútorkárpithoz színben passzoló. A szőnyeg is legyen világosabb színű, mint a bútor.
2013. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Lorel84 válasza:
Ahogy látom a szobákban szép fa parketta van és a bútorok alapvetően sötétek és a meglévő garnitúra pedig narancsos sárgás. És valóban a ház nem tűnik túlságosan világosnak. Így a helyetekben én minden falat fehérre festenék. Egyrészt olcsóbb is másrészt, amíg nincs minden helység berendezve egy közös dolog van minden helységben, amely jobb összhatást nyújt. E mellett én a fekete - natúr fa és pirosas színekre koncentrálnék. Például: egy piros vagy natúr szőnyeg a faparkettát nagyon kiemeli, a fehér mennyezeten egy piros kerámia csillár, egyszerű fehér asztal székekkel, piros fehér csíkos előszoba nagyon jó benyomást tesz. Persze nem ismerem a stílusod, így ahhoz kellene mindent igazítani.
2013. júl. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Nem olyan sötétek csak rossz a képminőség. én 19éves vagyok, a barátom 21 így még nem igazán alakult ki az ízlésünk. Nekem inkább az egyszerű, letisztult, mondern dolgok tetszenek.
2013. júl. 16. 16:10
 5/33 Lorel84 válasza:
Akkor ajánlom nektek ,hogy mondjuk az IKEA honlapján nézzetek körbe. Nagyon jó kis enteriőrök vannak és főleg az egyszerű bútorok megfizethetőek. Ha konkrét ötlet kell milyen asztal, szőnyeg, függöny stb. írj szívesen javaslok.
2013. júl. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 TappancsMancs ***** válasza:
Hát ha egyszerű, letisztult, mondern dolgok tetszenek akkor ezt mindet cserélni kell ami nem kis pénz.
2013. júl. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 TappancsMancs ***** válasza:

A világos falakkal egyetértek az nagyon kellemes és letisztult. A tükrök szerintem egy jó nagy mai design duma és csak beetetés. :) A kicsi szobákba is szokták javasolni a tükröt de csak mutat egy képet ahova úgy sem tud bemenni senki, szóval végső soron semmit se növel csak egy képet mutat és becsapás. A világossághoz meg nem kell tükör szintén, ahol kevés az ablak ott fehér vagy egész világos krémszínű falaktól világos lesz a szoba. Főként a fehér falaktól. A világos bútoroktól szintén világosabb lesz ha tényleg kevés az ablak.


Két dolog teljesen üti egymást, sajna. Ha az egyszerű, letisztult, modern lakás tetszik akkor ahhoz nem elég a falat átfesteni új függönnyel és új szőnyeggel. Ha olyat szeretnétek itt mindent teljesen le kell cserélni, kezdve a régies halszálka mintába rakott parkettával, falfestés, a régi és réginek is ízléstelen (bocsi) bútorokat lecserélni, szőnyegek kukába és ahogy néztem kb minden kukába. :)


Ha itt a kérdésbeni változtatásokat csinálnád meg az ezt nem hozza helyre.


Az a bökkenő az ilyen bútorokkal, hogy legyártanak egy csomó ízléstelen kanapét stb-t és ezek még régen se ! voltak ízlésesek csak újak max. Ma is lehet ilyeneket kapni elég sok félét.


Ahonnan leszedtem azt nem mutatom csak maguk a rusnyaságok:

[link]


Az árait is meg lehet nézni hogy nagyon hasonlóak, csak ez kellemes:

[link]


[link]

2013. júl. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 TappancsMancs ***** válasza:
Az nem igaz hogy ami olcsó az olyan is, van hasonló áron borzalom és igen kellemes darabok is. Csak az emberek nem tájékozódnak.
2013. júl. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Jujj, hát itt bizony mindent cserélni kellene, főleg, ha a letisztult, modern stílust szeretitek.


Az első benyomásom az volt, hogy biztos 60 éves pár vagytok, de hogy 20?! A nagymamám lakása modernebb ennél...


Na. Első lépésben hajítsátok a bútorokat a p*csába ki. Második lépésben linkelj be egy alaprajzot, és ha időm engedi, felöltök egy tervet, hogy bútorokkal elrendezve hogyan lehetne praktikus, tágasabb. Az alaprajz mellé szobánként belinkelhetnéd a képeket, hogy melyikben mi van!


Így elsőre az biztos, hogy a kanapét el kell mozdítani az ablak és a szekrény elől; a két foteles szobában nem ártana egy padlólapcsere (olcsón megoldható, ha kell adok tippeket erre is, csak szólj), nem ártana több növény.


A fekete szekrénysor esetleg maradhat, az tűrhető, de a színe nem a legjobb egy ilyen kicsi terekkel rendelkező, sötét házba. A függönyöket is kidobhatjátok, mert egyáltalán nem illenek sem a bútorokhoz, sem egymáshoz (lila+zöld eltérő mintás egy piros-narancssárga csíkos kanapéhoz???? ugye ez nem komoly).


Ahogy már mondták: a falat világosra fessétek.


Online aukciós oldalakon találhattok olcsón használt DE normálisan kinéző bútorokat:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Vagy pl. az ikeában kedvezményesen vehettek nagyon olcsón:

[link]

[link]

+

[link]

[link]

[link]


De akár a jyskben vagy a kikában is:

[link]

[link]

[link]


Ne zsúfoljátok túl fotelekkel a szobát! 2 főre egy 2-3 fős kanapé + egy fotel bőven elég! Kicsi a teretek, minél kevesebb bútor legyen benne. A fotel illeszkedjen stílusában a kanapéhoz. Letisztult, világos bútorokat tegyetek a szobába, ne ilyen hatalmas, mintás, színes kanapét - ez optikailag és fizikailag is rengeteget elvesz a térből! Ha fel akarjátok dobni, akkor pl. színes párnákkal megtehetitek. Sokkal ízlésesebb lenne.


A szekrények helyett és a dohányzóasztal helyett is mást javaslok (de a fekete dohányzóasztal + szekrénysor használható, ha nem akartok pénzt kidobni, viszont a világos szörnyű!)


A függönyök és a szőnyeg egyszínű, mintázat nélküliek legyenek, vagy maximum enyhe mintás lehet a szőnyeg VAGY a függöny de egyszerre a kettő nem! Jó ötlet, ha harmonizál a bútoron megjelenő színekkel, pl. ha bevetitek az általam javasolt színes párnákat, akkor hozzá illeszkedő szőnyeg, függönyszín.


Az a fonott kosár nem tudjuk melyik szobában van, de az asztal, szekrénysor harmonizálhatna vele, mert nagyon jó kis cucc (de fent linekltem egy hasonló fonott kanapét, az is remekül passzolna):

[link]


egyéb olcsó kisasztalok:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



Kisebb szekrénysort, TV falat javasolok szintén helyspórolás miatt (a mostani betölti az egész falat, elfoglal mindent!):

[link]


A ciklámenes-piros szőnyeg jó, maradhat, ehhez igazíthatjátok a párnák és a függöny színeit:

[link]

[link]


Ilyen színhatásra gondoltam (h amár szeretitek a pirosat)

[link]

[link]

[link]


AMire nem jöttem rá: melyik a hálószoba? Hol az ágy? A gardrób? Az étkező? A konyha? A fürdő? Linkelj minél több képet helységenként (kategorikusan körbemenve minden falon!), és mindenképpen alaprajzot, úgy lehet csak gazán segíteni.


Ha a bútorokat nem akarjátok cserélni, akkor a függönyök, szőnyegek menjenek ki (meg ha lehet, az a világos faliszekrény...), helyette fehér, bézs, natúr szőnyegek és függönyök legyenek, minden minta nélkül (mivel mindkét kanapé mintás!).

2013. júl. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 TappancsMancs ***** válasza:
Elrendezésnél meg nem jó egy szekrény elé közvetlenül fotelt/kanapét tenni. Ablak elé félig se. A dohányzóasztal alatti két szőnyeg meg így elfordítva szintén jajj. :)
2013. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!