Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Spot lámpa tényleg keveset...

Spot lámpa tényleg keveset fogyaszt?

Figyelt kérdés

Érdemesebb azt választani? és mennyi fogyaszt?



Köszönöm a válaszokat előre is:)


2013. aug. 31. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
A LED fogyaszt keveset, a spot nem, hanem felmelegszik és hamar kiég. Ha nincs "szellőzése" akkor van hogy túlmelegszik és kipurcan hamar az ilyen GU10 foglalatos izzók, de pl az IKEA 8 hónapig bírta, míg más volt pár napig, meg átlag max. 2 hónap napi 10+ óra használat mellett.
2013. aug. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Akkor mit ajánlanál helyette? mert az a helyzet hogy úgy alakult elválasztottuk as falat és nincs ablak a másik szobánál.. és eléggé sötét van de szeretnék izzót is berakni spot lámpára gondoltunk de akkor ezek szerint nem jó..:(
2013. aug. 31. 20:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Spot vagy nem spot lényegében mindegy. A világítótest a fontos. Sima halogén izzó elég sokat fogyaszt. Nekünk ilyen 4-es spotban vannak kompakt fénycsöves izzók GU10-es foglalattal. 9W-ot fogyaszt/db. 3 év tökéletesen működnek.

Lehet kapni még ledes izzót, az 3-4W-ot fogyaszt darabonként. Viszont ez drága és nem tetszik a fénye. Nagyon koncentrált fényt ad egy helyre, míg máshol sötét van.

2013. szept. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 K...László ***** válasza:
LED-es lámpa kell neked. Meleg fehéret válassz, 3000-4000 Kelvin legyen a színhőmérséklete. Amit a piacon árulnak, az az olcsóbb 6500 kelvines, hideg kékes fehér, aminek a fényében hulla színűnek látszotok otthon, kékes a szátok. A sárgák szeretik a hideg fehér fényt, ezért Kínában főleg olyat gyártanak. Abból a gagyibb az már kékes. Többnyire ha nincs ráírva a dobozára, akkor az ilyen. A meleg fehér kicsit drágább és ritkább, de ha van lehetőség kipróbálni a boltban, akkor megéri a plusz költség. Én Bauhausban vettem 6,5 wattos spotokat 2700 ft-ért darabját. Jó drága, de elmentem a polc mellett és be voltak kapcsolva a bemutató darabok. kb 15 féle kicsit sárgás kicsit zöldeskékes azonos árfekvésű gyenge fényű lámpa közül ez kikiabált a természetes napfény szerű, vakító fényével, és bár nem akartam ilyet venni, mégis vettem 6-ot. Azt hiszem, Voltolux márkájú volt. Ja, trafó is kellett hozzá, mert 12 voltosak.
2016. nov. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!