Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » 52 négyzetméteres lakásban...

52 négyzetméteres lakásban hogyan lehetne kialakítani, hogy legyen nappali, hálószoba és étkező is?

Figyelt kérdés

Alaprajzot sajnos nem tudok linkelni, megpróbálom érthetően leírni. Ahogy belépünk, van egy kis közlekedő, balra külön helyiségben a fürdő és a WC. Velünk szemben a nagyobbik szoba, onnan nyílik az erkély. Tőlünk jobbra L alakban folytatódik a közlekedő, egyenesen van a konyha, tőle balra pedig a kisebbik szoba.


Fiatal pár vagyunk, először arra gondoltunk, a kisebbik szoba lesz a háló, a nagyobbik pedig a nappali étkezővel. De nem inkább a konyha melletti kisszobának kellene az étkezőnek lennie? Akkor viszont a nagyszoba legyen a nappali? És hol alszunk?


Plusz rátesz a dologra egy lapáttal, hogy 2 kistesóm gyakran látogat minket, őket is altatni kellene valahol. Tippek? Bármilyen jószándékú választ szívesen fogadok.


2013. okt. 20. 07:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ekkora lakásod van csak, akkor szerintem ne akarj ennyi különböző helységet kialakítani, mert egyrészt baromi zsúfolt lesz a lakás, másrészt a sok fal sok értékes területet vesz el a lakásból. Ha mindenképpen kell külön hálószoba, nappali, étkező meg nagyszoba, akkor vagy keressetek nagyobb lakást, vagy fogadd el, hogy minden helység akkora lesz, hogy legfeljebb megfordulni bírsz csak benne, normálisan lakni nem. Döntsd el melyik a jobb: egy nagy helységben (többé-kevésbé) kényelmesen elférni többedmagaddal, vagy agyondarabolni a lakóteret, és kis sötét lukakban lakni, ahol feszt keresztülestek egymáson.


Én egy 35 m2-es lakásban lakom, ha nem vagyok az állandó lakcímemen. Itt van egy fördő-vécé, és egy nagy helység, ami a nappali, a hálószoba, az étkező és a lakótér egyben. Egy pici garzonkonyha van kialakítva az egyik sarokban, ami épp arra jó, hogy főzőcskézni lehessen benne, másra nem (még arra is csak éppenhogy). És még így is szűköske a hely. De végeredményben ide szinte csak aludni járok. Igaz, télen hosszú téli álmot :)

2013. okt. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a nagyobbik szobát alakítanám ki nappalinak és ebédlőnek, a kisebbik szobát pedig meghagynám hálónak. A konyhában is biztos elfér egy kétszemélyes asztal, ha csak ketten vagytok, akkor úgyis ott fogtok enni. Ha pedig vendégeitek vannak, akkor az az 1 méter (ha jól képzeltem el az alaprajzot: [link] már nem számít a tálaláskor. A nappaliba legyen egy kényelmes kanapé, amin alhatnak a kis testvérek.


De mielőtt belevágnátok a felújításba, érdemes lenne még egyszer átgondolni. Ha jön a trónörökös, akkor neki is kell majd saját szoba. Ebben az esetben a legjobb az lenne, ha ti aludnátok a nagyszobában, ő pedig a piciben. Persze ez csak akkor él, ha nem tudjátok nagyobb lakásra cserélni a jelenlegit, ha jön a baba.

2013. okt. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ekkora lakásban nem érdemes külön étkezőt kialakítani. Legyen a kisszoba a háló, a nagyszobában pedig az étkező. Ha összecsukható asztalt és székeket vesztek, akkor jól el is lehet tüntetni, amikor nem kell.

A tesóitokat nyugodtan altathatjátok a nappaliban, ha nincs kinyitható ülőgarnitúrátok, vegyetek egy felfújhatós matracot, az nem foglal helyet, amikor nem kell :)

2013. okt. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A konyha kicsi, nem fér be asztal, ha így lenne, nyilván nem tenném fel a kérdést...
2013. okt. 20. 11:57
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem kell mindenképpen külön nappali, hálószoba étkező és nagyszoba... Nem ezt írtam. Szeretnék egy nappalit, egy olyan területet/helyet/részt/asztalt, ahol étkezhetünk, mert erre a konyha nem alkalmas, illetve egy hálószobát. Szerintem nem kívánok túl sokat...
2013. okt. 20. 11:59
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szeretnék egy nappalit, egy olyan területet/helyet/részt/asztalt, ahol étkezhetünk, mert erre a konyha nem alkalmas, illetve egy hálószobát. Szerintem nem kívánok túl sokat..."


Valóban nem, ez tényleg nem sok. De a rendelkezésre álló helyhez képest mégis számottevő. Megoldható, de várhatóan nagyon szűkös lesz, állandóan kerülgetni kell egyes bútorokat és/vagy egymást. Ráadásul szobanövénynek, állatnak vagy vendégeknek olyan nagyon sok hely nem fog jutni, örülhetsz, hogy ha két matracnak találsz helyet amire a kisrokonaid lefekhetnek úgy, hogy ne kelljen rajtuk keresztülbukdácsolni, ha éjjel wécére kell menned.

2013. okt. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!