Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A matracunkat (amit eredetileg...

A matracunkat (amit eredetileg vákuumcsomagolásban vettünk) vissza lehet újra vákuumozni?

Figyelt kérdés
Pár éve vettünk egy matracot, amit akkor vákuumosan szállítottak. Most viszont úgy alakult, hogy nem lesz most szükségünk rá, de kidobni nem szeretnénk, mert hátha kell még, eladni meg kevéske pénzért szintén nem szeretnénk. Így viszont nagy helyet foglal. Az lenne a kérdésem,h vissza lehet-e vákuumozni valahogy. Olvastam,h házilag nem lehet, de esetleg csinál ilyet vki az országban? Ha vki tud segíteni, azt megköszönném.

2014. jan. 17. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Lehet kapni vákuumzsákot, azt direkt erre találták ki. Beleteszed, a zsákhoz tartozó szelepen keresztül porszívóval kiszívod a levegőt, és már kész is. Az Ikeában lehet kapni, vagy webáruházakban is találsz.
2014. jan. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Persze, ne várd el, hogy a kis teljesítményű porszívóval ugyanolyan jó minőségű vákuumot tudsz majd gyártani, mint a speciálisan erre a célra fejlesztett géppel, amellyel eredetileg vákuumfóliázták le a matraccsomagoló üzemben.


Ilyen vákuumozást lehet, hogy vállalnak egyedi darabra is, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy olcsóbban kijössz a vákuumfóliázás költségével plusz az oda-vissza fuvarral, mintha vennél egy új, vákuumfóliázott matracot.


Amúgy milyen matracod van, amelyik vákuumfóliázva lényegesen kisebb helyet foglal, mint kibontva?

2014. jan. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod. nem tudom, milyen a matracunk, de mikor hazahoztuk, kisebb volt összetekerve. 180cmx200cm-es, és sajna így még a padlásra sem fér fel a feljárón. összetekerve, nejlonban fel tudnánk oda vinni, de így sehova nem tudjuk félrerakni. azért köszi a válaszod.
2014. jan. 21. 20:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ha csak összetekerve fér fel a padlásra, akkor szerintem tekerjétek össze, és úgy vigyétek fel a padlásra :) Az összetekeréshez nem kell vákuumkésztő masina.
2014. jan. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
bocsi, de szerintem egy 20 cm vastag, 180cm x 200cm-es matracot nem lehet összetekerni. így viszont nem fér fel a padlásfeljárón.
2014. jan. 23. 18:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha levákuumfóliázod, akkor miért lenne könnyebb összetekerni, mint jelenlegi állapotában?
2014. jan. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
teljesen visszaszerettem volna zsugorítani az eredeti karcsú alakjára. de már tudom,h ez nem lehetséges. köszi mindenkinek.
2014. jan. 24. 08:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha vákuumfóliában össze lehetett tekerni a felvitelhez megfelelő méretűre, akkor anélkül is kell hogy lehessen. Van technikája a szivacsok, matracok összetekerésének is, ha kicsit birkóztok a matraccal, biztosan sikerülne olyan méretűre összecsavarni, amivel már felfér a nyíláson. Délutáni programnak se utolsó :)
2014. jan. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
hosszú távon amúgy nagyon enm tesz jót a matracnak összetekerve tárolni...
2014. dec. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!