Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mosogatógépben mennyi az...

Mosogatógépben mennyi az annyi? Mármint ami a terítékszámot illeti.

Figyelt kérdés
Mosogatógépet szándékozunk vásárolni. De mit jelentenek tulajdonképpen a terítékszámok. Mi minden fér el egy 6, 9, 10, 12 terítékesben? Hány tányért, poharat jelent ez valójában? És még egyebeket. A konyhabútor is most készül, vagyis a hely nem adott, nem vagyunk megkötve. Még egy kérdés, főzőlap alá befér-e egy mosogatógép? Ahogy néztem a méreteket, be kellene neki.Köszönöm a válaszokat

2014. jan. 26. 16:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy 4-en vagyunk, 2 felnőtt, 2 gyerek, elég sokat sütünk főzünk.
2014. jan. 26. 16:25
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a gyártóknak van valami képlete, de a gyakorlatban ezt nem lehet pontosan meghatározni, mert nagyon függ az egyéni háziasszonyi szokásoktól. 6 személy esetén lehet 6 x 2 tányért és 6 x 1 poharat számítani. A mosogatógépek némelyikében van lehajtható tányértartó, amelyet lehajtva edényt is be lehet rakni, egyébként meg kétszer annyi tányért. Az a legjobb, ha felméred egy nagyobb étkezés tányér felhasználását és azt veszed minimum-igénynek.
2014. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi hárman vagyunk, kicsi a kilences...

mert szűk, és nem fér el benne rendesen fazék, lábas.

ÉS nem tudom, befér-e főzőlap alá, de gondold meg, szívesen pakolásznád-e az éppen készülő étel mellett, fölött a koszos edényeket a gépbe.

2014. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy teríték egy lapostányér, egy mélytányér, egy salátás tányér, egy pohár, egy kanál, egy villa, egy kés alapesetben.


Szerintem mindenképpen megéri nagyobbat venni, mert a 12 terítékes alig fogyaszt többet, mint a 6-os (azaz a 6 terítékes gyakorlatilag ugyannyi áramot meg vizet használ, csak kevesebb mindent lehet beletenni) és a helykihasználás sokkal jobb nagyobb gép esetén.


Mindenképpen érdemes odafigyelni, hogy magasabb edényeket is be lehessen tenni, és az evöeszköztartó kosarat ki lehessen venni.


A fözölap alá nem tenném, mert egyrész oda inkább a egy sütöt tennék, másrészt a fözölap valamennyire melegít is.

2014. jan. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amíg otthon laktam, a 12 terítékes gép átlag naponta megtelt. 5 fővel számolva.

Mivel az ember nem csak a szigorúan vett terítéket rakja bele, hanem a főzőedényeket is. Meg a tűzhelyrácsot, a kerámia szappantartót, ésatöbbi.

Főzőlap alá szerintem nem fér be, eddig csak olyat láttam, ahol a főzőlap belóg egy kicsit a szekrénybe. De nem is lenne praktikus, a mosogatógép fölött kell egy pultszakasz, ahova pakolsz.

2014. jan. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!