Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kárt okozhat a lakberendezői/t...

Kárt okozhat a lakberendezői/tervezői/belsőépítész szemléletemben a rideg és drága valóság?

Figyelt kérdés

Designnal foglalkozom évek óta, és most kezdtünk bele egy házfelújítási munkába a barátnőmmel, olyan szinten váratlanul értek a valós árak, hogy kezdek kiábrándulni az egyébként szinte szürreális (munkámmal kapcsolatban lényeges) sznobszerű világomból.


Én magam nem vagyok sznob, de a foglalkozásomhoz sajnos úgy kell szemlélnem a dolgokat mint a felső 10.ezer beliek, hogy az ő igényeiket ki tudjam elégíteni a terveimmel.


Most meg különböző szakik, sőt még az anyósom is elkezdtek belepofázni az építkezésbe, hogy így vakolás kell, úgy betonozás, ide szakember kell, oda nem, az úgy nem lesz jó, hogy teljesen kezdek visszazuhanni a kommersz életfelfogásba.


Jogos az aggodalmam?

Tehát eddig úgy álltam hozzá a terveimhez, hogy a partnerem meg tudja fizetni én meg így csinálnám meg magamnak ha lenne rá pénzem, viszont nekem nincs annyi pénzem ezért józan paraszti megoldásokra kényszerülök és lassan győz a "sznob" tervezés fölött. Lehet, hogy nem leszek képes tovább folytatni a munkámat, ha sokáig szenvedünk ezzel az építkezéssel (márpedig ez még 1-2 évig eltarthat)


2014. febr. 21. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Ismered? Senki sem lehet próféta a saját hazájában.

Vagy: a cipésznek lukas a cipője.

Ne aggódd túl a témát, akik ott élnek, azoknak is legyen beleszólásuk, engedd el egy kicsit a béke kedvéért..

Azért, akinek van pénze, csak nyugodtan tervezd, amit igényel. Vesealakú kád, pl. Meg hasonló. Közben néha, arra gondol az ember, hány embernek nem jut naponta tiszta víz..

"a rideg és drága valóság" szemléletedben..

Lehet, hogy egy kis szociológia segít. Valós idejű statisztika:

1 704 850 Idei sivatagosodás (hektár)

1 391 211 Idei mérgező ipari vegyianyag-kibocsátás levegőnkbe, földünkbe, vizünkbe (tonna)


893 461 606 Alultáplált emberek a világban

1 587 405 433 Túlsúlyos emberek a világban

529 135 145 Kövér emberek a világban

26 294 A ma éhenhaltak száma

$ 409 166 984 Kövérséggel kapcsolatos betegségekre ma költött pénz az USA-ban

[link]

2014. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nézd, elhiszem és igazad van, de esetemben ez egy egyensúlyvesztés, átlényegülés. Az afrikai szegény öregasszonynak is összeomlana a világ, ha elvesztené a főzőedényét pl.... minden összezavarodna, az ő fejében is rend van és ezt szét lehet zúzni, és azonnal meghal.
2014. febr. 21. 20:58
 3/7 anonim ***** válasza:

az indiai asszony nem veszti el a főzőedényét- a gyermeke hal éhen a karjában

Nagyon drága az építkezés -csak nagyon gazdagoknak telik, a felújítás is drága- sok saját munkát kell belevinni. Legyen a te dolgozóhelyed olyan, amit elképzelsz, de a többinél hagyd érvényesülni a családot is, mert mindennél fontosabb a béke és nyugalom. Lehet akármilyen szuper design térélmény, ha közben mérgezettek az emberi kapcsolatok. Ahogy egy prof mondotta volt: elegáns lépcsőn sem öröm hasraesni, sőt!

2014. febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, a mérgezett emberi kapcsolatok. De ha a barátnőmmel való kapcsolat nem mérgezett, de a családdal igen?... Az nem jó. És csak nálunk tudunk most lenni.
2014. febr. 21. 22:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt oldjuk meg úgy, hogy tatarozunk egy nem használt házrészt.
2014. febr. 21. 22:11
 6/7 anonim válasza:
Erre egy átlagos Mo-on élő ember simán rájön, hogy nem érdemes a design-nal és a márkákkal sznoboskodni, mert a magyarok többsége nem tudja megfizetni. Nem kell ehhez lakberendezőnek lenni, csak reálisan kell látni a dolgokat. :)
2014. febr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kivitelezésben dolgozom évtizede. Több társasház építésében vettem részt, ezekben voltak azért igen jó belső kialakítású lakások, így megszoktam, hogy mi a szép. Szerencsére az árakkal is tisztában voltam, amikor a saját lakásunkat csináltuk. Tudtam, hogy hol a határ, ami még belefér. Sose árt szembesülni a valósággal :)
2014. febr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!