Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Normális 18. 000 Ft-ot kérni...

Normális 18. 000 Ft-ot kérni egy tűzhely bekötésért? Felhívtam egy szakembert, aki ennyit kér és ezért flexibilis csövet is rak be.

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 11:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
87%

Sok érte!

Mert a flexibilis cső 1000 Ft körül van. Maximum 5000 ft-ot kérhetne érte ha rendes lenne.

Azért tudom, mert apum víz-gáz szerelő, de viszont Szabolcs megyében lakunk úgyhogy nem tudunk segíteni:(

Remélem segítettem!:)

2009. dec. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk két éve volt 12.000 Ft. Így megmaradt a garancia is a tűzhelyre... :( Sok, de nekem fontos volt, hogy ők kössék be.
2009. dec. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

nekemis 15 rongy volt, hogy bekössék a főzőlapot. szépen rájuk mosolyogtam, és még a sütőt is bekötötték. igaz, hogy villany, de hát én nem nagyon értek az ilyesmihez :)

amúgy bosch márkaszervíz volt. így van 5 év gari a cuccra. sok pénz, aláírom, de azóta tök jól működik.

ha sima mezei kis gázos a figura, akko elég pofátlan. ha szakszervíz, akkor érthető az ár...

2009. dec. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Tavaly kötettem be gáz szerelő mesterrel,hozott olyan csövet,ami tűzbiztos,(kellett,mert nagyon közel volt a sütő hátuljához ahova kötni kellett)ez volt 3000FT + 2000FT-ot kért,amiért rákötötte! Bár nekem így oda lett a garancia,mert nem a hivatalos szervíz szerelői csinálták.De nekem sem volt fontos a garancia!
2009. dec. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Nekünk januárban lesz egy éve, hogy 6.000,-Ft-ért (+a tűzbiztos bekötőcsövet mi vettük meg kb.2000 Ft-ért) bekötötték. Igaz, hogy így állítólag nincs garancia, de ez csak egy gázfőzőlap, nem sok minden tud rajta elromlani. Amúgy, az eletromos sütőt sem a szakszervízzel köttettük be egy vagyonért, hanem a szomszédunk kb.5 perc alatt bekötötte egy köszönömért, mégis elfogadták a reklamációmat, amikor kb.1 hónapja elromlott.
2009. dec. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Ma kötötték a főzőlapot és a sütőt is be (Fagor), 8500 Ft-ot fizettem (alap kiszállási ár + a vezeték, amit hozott pluszban).
2009. dec. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

Normális.

Nálunk pár éve kellett kicseréltetni a pár éves direkt gázra vásárolt, gumi betétes fém felxibilis bekötőcsövet, teljesen műanyagból(!) készültre. Mert állítólag ez az új EU-s szabvány.

5 perc munka, kb. 20000-ért cserélték ki. És ez évekkel ezelőtt volt.

2009. dec. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Ez csillagászati összeg. Mi múlt nyáron rendeztük át a konyhát, így a tűzhely flexibilis csővel egy kicsit arrébb került, mi nem akartunk hozzányúlni, ezért gázszerelőt hívtunk, egyetlen ezrest kért érte. Mondjuk a csövet mi vettük meg.
2009. dec. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Hála nektek jobban megnéztem a garancia papírt, amin rajta van,hogy csak szakszerviz köttetheti be. Felhívtam őket 7000 ft +anyagköltségért megcsinálják. Holnap jönnek így a karácsonyi bejglit már süthetem.
2009. dec. 21. 11:56
 10/11 anonim válasza:

Az apámnak is ez a szakmája, és sajnos elkérhetnek ennyit.:S Ismerősöméknél pl fel kellett rakni két radiátort, és egy csávó 60e ft-ot kért tőlük. Aztán inkább hívták apámat, aki persze ingyen megcsináltaxD(rokonok...)

A lényeg, hogy mivel elég kevesen dolgoznak ebben a szakmában, csillagászati árakat is kérhetnek, mivel sokan inkább kifizetik. De szerintem érdeklődj még egy-két szakembernél, hátha találsz olcsóbban is valakit. (Bár szerintem inkább csinálja meg drágábban, minthogy valami kontár valamennyivel olcsóbban úgy elcsessze, hogy aztán tripláját kelljen a hibáért kifizetned. Sajnos apámékat ilyen esetben is elég sokszor megkeresik:S)

2009. dec. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!