Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Normális, hogy nincs saját...

Normális, hogy nincs saját szobám?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok(F),az öcsém 12 és közös szobánk van.A lakásunk nem túl nagy,de a szüleim külön szobában alszanak,és ezért nincs külön szobánk.Már eléggé zavar hogy nincs személyes terem,nem tudok nyugodtan zenét hallgatni,még öltözni sem,általában a szobánkban gépezik ezért alig tudok nyugodtan ott lenni.Ez normális?Tudtok esetleg tippeket,hogy lehetne ezt jobban kibírni?

2014. ápr. 8. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
14%

Én, amíg egyetemre nem mentem egy szobában voltam a húgommal és a mamámmal. Mégsem rinyáltunk. Zenét hallgathatsz fülhallgatóval is.

Ha nincs külön szoba, akkor a szüleid sem tudnak neked varázsolni.

Különben normális. Csak ma hiszik azt a tinik, hogy szükségük van külön szobára.

2014. ápr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Igen, normális...
2014. ápr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Igen, normális. De ha elég nagy a szoba, akkor gipszkartonnal el lehet választani. Bár a fűtés, világítás, ablak kérdéseket is meg kell oldani ilyenkor.
2014. ápr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Normális, még ha nem is ideális.

Azt vettem ki a leveledből, hogy azt tartanád helyesnek, hogyha a szüleid összeköltöznének csak azért, hogy neked külön szobád legyen. A szüleid álláspontját ezek szerint nem érted meg, csak a sajátodét. Én sem ismerhetem, de azért mondok neked pár lehetőséget, ami talán ok lehet, ami fontos érv lehet a külön szobában laknak.

1. pl. máskor kell kelniük, lefeküdniük a munka miatt, ezért zavarnák egymást az alvásban.

2. érzelmileg elhidegültek egymástól, ezért számukra sokkal megterhelőbb lenne pl. egy ágyban, egy szobában aludni (már csak azért is mert más nemű emberekről van szó, mint két testvér esetén. A te korodban ez még normális, és ha még egyszer megnézem a korodat, tényleg nem is olyan nagy gáz, pláne, hogy mindketten fiúk vagytok. Zenét hallgatni mint írták fejhallgatóval is lehet, számítógépezni is, öltözködni a fürdőszobában...


Tippeket kértél, adok kettőt.

Ha nem lehetséges az, hogy az előttem szóló javaslata szerint felosszátok a szobát, akkor vegyél egy spanyolfalat.


Gondolj bele, hogy hány ezer, millió ember él Magyarországon, akiknek még annyi sem jut mint neked, és milyen szívesen lennének a helyedben. Tanuld meg megbecsülni azt amid van, ahelyett, hogy sajnálnád, magad és dühöngsz.

2014. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Khm. Szerintem meg egyáltalán nem normális hogy szegény kérdezőnek nincs saját szobája. De hát tipikus magyar mentalitás: fogd be a pofád, és örülj, hogy étel van az asztalon és fedél a fejed felett! Hát már bocs, lehet hogy ő kicsit többet vár az élettől mint mondjuk ti
2020. máj. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kérdező azóta már nagykorú lett. Most már tényleg elég szerencsétlen, de mehet koleszba, stb. na mondjuk, ott sem egyedül lesz, lenne, és az is "normális".
2020. máj. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!