Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Csempére hogyan kell lyukat...

Csempére hogyan kell lyukat fúrni? Félek, hogy eltörik! Ráadásul mögötte panel beton van. Ütvefúróm és betonhoz falfúró hegyem van, de a csempéhez mi kell?

Figyelt kérdés

2014. máj. 3. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
én ütvefúróval is simát át furtam, csak ne egyből nyomjad mint tót az ólajtót.
2014. máj. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Valami kemény hegyes tárgyal üssél kicsike pontot a csempére.Így nem fog elcsúszni a fúró. Először kis átmérőjüt szoktam használni .Amíg a csempén át nem ér a fúró,kis fordulatot használj .Ha nagyon kemény a csempe,a gagyi fúrók megadják magukat .

Én hilti szeggel szoktam jelölni,kikoppogatni .

2014. máj. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ez nagyon szép, de nem tűnik 100%-nak
2014. máj. 3. 21:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vídia élű fúrószár.

Amíg a csempébe fúrsz addig ne legyen ütve funkció. Ha átmentél magán a csempén(5-10mm) váltsd át a gépet. Így nem reped el.

2014. máj. 4. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Már nagyon sok lyukat fúrtam csempére,persze nem gagyi fúrókkal.Kis fúróval is ütve kell fúrni,de érzéssel ,és nem tolni neki .Akkor egy sem reped el.

2 es voltam

2014. máj. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
most akkor ütve, vagy nem ütve? kinek higyjek? És kell-e gyámánt fejű?
2014. máj. 4. 15:04
 7/7 waland ***** válasza:
A lényeg, hogy érzéssel (!!!) fúrd. Én óvatosan át szoktam engedni a mázon ütés nélkül a fúrót, de utána már ütvefúrok én is. Akkor van gond, ha a sarok közvetlen közelében kell lukat ütni, illetve ha a tehetséges burkoló úgy gondolta, hogy elég a csempe közepére kis ragasztó, a többi nem számít. Az elöbbi esetben lassan ütés nélkül, lehetőleg valami jobb nem két, hanem több oldali fúróval lehet próbálkozni, utóbbi esetre nincs jó megoldás, csak szerencse, ha nem törik el. (mellékesen megjegyzem, őgy burkolást nem fizetünk ki, hogy kopog a csempe! Aki ilyen munkát kifizet, az késöbb magára vessen, de ne a többi szakembert szidja, ha fúráskor törnek lapok).
2014. máj. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!