Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi a véleményetek a karácsonyi...

Mi a véleményetek a karácsonyi műfenyőröl?

Figyelt kérdés
Én egyszerüen nem tudom megérteni azt aki műfenyőt vesz. Szerintem roppant ízléstelen. Borzalmas. Pont karácsonykor mikor az a jó femyőillat meg az egész tény h egy igazi fenyő ott van a szobában és azok a szép tüskéi...az egész annyira varászlatos, és erre valaki képes műfenyőt venni??? fúj. nem értem. Az egy dolog h "jajj szegény fa, kivágták meg anyámtyúkja.." de egy egyszeri alkalom karácsonykor. undorító a műfenyő szerintem. Akárhol látok iylen mű virágot vagy mű akármitn kiráz a hideg és őszintén szólva mindig a cigányok jutnak eszembne nemtom mér. hátmég a műfenyő....ijj. borzalom. Mondjátok már meg, miért jó a műfenyő azon kívül h olcsó???
2009. dec. 26. 01:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Valóban szebb a valódi fenyő,mint a mű.De nem szentségteleníti meg az ünnepet!De azért nem ártana tudomásul venni,hogy az országban nagyon sokan élnek nagyon kevés pénzból.És nem engedhetik meg magukna,hogy 5-10.000.- Ft-ot kiadjanak egy fáért,amit bő egyhét múlva a szemétbe dobnak.Így marad a műfenyő!

Neked biztosan nem kell ennyire spórolnod,de lehetnétek belátóbbak a szegényebbekkel szemben!Többen vannak,és nem cigányok,mint a jómódú,őket kritizáló emberek.

2009. dec. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Én nem tartom rondának, ízléstelennek... a műfenyőt, nekünk is az van. Igaz "véletlen". Az egyik karácsonykor nem találtunk normális kiállású fát, viszont a műfenyő nagyon jól nézett ki és megvettük. Olcsóbban is kijött (és kijön, mert évek óta ugyanaz van), jól néz ki, nem kell minden évben hazacipelni és befargni (bár lehet venni gyökereset is), nem hullik a levele és még sorolhatnám az előnyeit.

Az meg, Kedves Kérdező, hogy egy évben egyszer ki lehet vágni...valóban, csak nem egyedül vagy...így nem egy fát vágnak ki, hanem rengeteget!!! Gondolj a (leendő) gyerekeidre is. Nagy felelőtlenség vágott fenyőt venni szerintem, ha nem mű, akkor gyökeres. Tudod, cselekedj lokálisan, gondolkodj globálisan. A környezetvédelem NEM játék!

Remélem azért elgondolkodsz a dolgokon és nem vélekedsz így azokról,nem nézed le azokat akik esetleg nem engedhetik meg maguknak az igazi fenyőt!

2009. dec. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nekünk is műfenyőnk van, pedig elég távol állunk a cigányoktól. vettem egy jól kinéző darabot, nem kopasz meg ilyenek, teljesen jó. nézd, én nem fogok egy igazi fenyőfát felcibálni a panel 10.emeletére, beleszórakozni a talpba, aztán lecibálni januárban, mikor hullajtja az összes tüskéjét. ráadásul nincs is pénzem minden évben új fenyőre, nem telik. mellesleg nekem nem attól lesz karácsony a karácsony, hogy igazi fenyő van a szoba közepén. talán nem kellene ilyen lekezelően beszélniazokról, akik uram bocsáá, műfenyőt mernek venni. szerintem praktikus és ugyanúgy feldiszítik a gyerekek és az ajándék is aláfér. náladnál nagyobbaknak is van műfenyője, hidd el.
2009. dec. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kö.csö.gség azért nevelni évekig a fenyőt, hogy utána kivágják, és pár napig ott haldokoljon (ha már meg nem halt) egy házban...... Ez egyszeri alkalom karácsonykor??? Hát te okos vagy nagyon.... annyi fenyő (persze már kivágott) megmarad az árusoknál, azok meg ott hagyják megcsonkítva... Akkor legalább megrendelésre vágják ki azokat a fákat, ne ugy hogy "hát talán megveszik az összeset".. Tököm kivan az ilyen emberekkel... Olcsó a műfenyő? én nem ezt tapasztalom... bár igen, az évek alatt az ára megtérül, de inkább... a hülye greenpeace-esek is azért tiltakoznak hogy ne vegyunk csomagolopapírt, mert annyi fát kivágnak, ezügyben viszont nem mernek felszólalni?!
2009. dec. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az a fúj, amit az emberek csinálnak, hogy kivágják a szépséges fákat,csK AZÉRT mert igazi fenyőt akarnak,hogy érezzék a fenyő illatot. az bisztos hogy sokkal karácsonyibb a hangulat,mert érezni a jó illatot, de én személy szerint betiltanám. az emberek igényei miatt ennyi fenyőt kivágni szívtelenség!nekünk is műfenyőnk van, és szép!!!!!!!!Bár látszik hogy mű,de szép!!!!!!!!!!!!!!és most elég olcsó a fenyő,igazira gondolok, és ennyi pénz miatt megölni őket..... nekünk fehér van és gyönyörű,eddig mindenki elvolt ájulva,mivel látszik hogy mű a zöldön is, igy fehéren is fehéret vettünk, és kék és ezüst diszitésel van de nagyon szép.
2009. dec. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
a kérdésedből látszik,te csak magadra gondolsz!!!!!
2009. dec. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha állatokról lenne szó persze az más, a fa is élőlény tudom, de mennyi mindent kivágnak/megölnek stb hülyeségek miatt. De ez más, hiszen ez egy hagyomány, és a műfenyő egyszerüen....nemtom...megszégyeníti ezt az ünnepet. Aki meg azt hiszi h "jajj kihalnak a fenyők" azok hülyék, hiszen ezeket a fákat szaporítják és kb a legtöbb erdő fenyő erdő szóval az h kihal az kizárt dolog.
2009. dec. 26. 23:51
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nincs műfenyőm mert az igazit szeretem és hála a sorsnak eddig még mindíg megtudtuk venni a fánkat Karácsonyra. Ettől függetlenül kicsit elgondolkodhatnál azon, hogy hány ember van aki az utcán karácsonyozik és nemhogy műfenyőre de élelmere sem telik neki. A fenyőárusok nagy része fenyőfatelepeket nevel azzal a célzattal, hogy értékesítse a fákat maikor kellő nagyságúra nőnek. Tehát nem az erődt írtják vele. Az megteszik a cigányok. Ez a fenyőárusoknak a megélhetési forrása nem kevés munka van benne. Az meg az ő káruk ami rajtuk marad. És nem csak az vesz műfenyőt aki nem teheti meg anyagilag az igazi fenyőfa vásárlását, hanem például egy idős ember sem képes már fát cipelni amikor már menni is alig tud és örül, hogy megérte az idei karácsonyt, mert tudja lehet ez az utólsó neki. És még sorolhatnám, hogy az emberek miért vesznek műfenyőt. Van aki a kicsi gyereke miatt. Nekem 20 hónapos a kislányom. Az igazi fenyőről nem mondtunk le, pontosan azért, hogy ezt a varázslatos illatot és érzést amit ez az ünnep ad, ő is megtapasztalja és átélje. Mégsem vetem meg azt aki műfenyővel ünnepel. Te is azok közé tartozol akinek a külcsíny a lényeg nem a belbecs. A Karácsony a szeretet ünnepe, nem a fáé, nem a méreg drága ajándékoké. Összeül a család, (már akinek van) és együtt töltik a szentestét. Ez a fontos!

Amúgy vannak gyönyörű műfenyők de azok harmincezernél kezdődnek. Ami az alatt van árban, az tényleg csúnyácska, de ha csak arra telik valakinek már az is nagy szó a mai világban. Szálj magadba egy kicsit mielőtt mások felett pálcát törsz.

2009. dec. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
mint mondtam nekünk fehér fenyőnk van, nagyon szép, azt aláirom hogy tényleg jobb, és kellemesebb ha karácsonyfa illat van. és az is jó ha kimész és választotok karácsonyfát hogy melyik legyen. ez is tök jó. mikor megszurja a kezed meg ilyesmik. De soksok fát lopnak ,az erdőkből, és amennyiért adják.... nem annyit ér az életük. tudom nem állatok, de akkor is érző lényeg csak nem tudják elmondani hogy mennyire fáj nekik.
2009. dec. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
63%
en azert szeretem jobban az elo fenyot mert olyan karacsony illata van
2009. dec. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!