Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik a legjobb szobaszín?

Melyik a legjobb szobaszín?

Figyelt kérdés
Melyik a legjobb szobaszín? Gondolkoztam mindenfélén de nem tudom hogy milyen legyen.
2014. aug. 25. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ.

Milyen bútorok vannak benne, melyik szoba, milyen fekvésű, stb stb.

2014. aug. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ha a bútorzat színe fehér, akkor majdnem minden szín megy hozzá.
2014. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nekünk most szürke színűek a falak; IKEA Besta szekrény elemekkel, fehér és magas fényű piros ajtókkal; piros kiegészítőkkel, ezüst szürke shaggy szőnyeggel. Nagyon jól néz ki és egyáltalán nem szokványos. :)

Előszobában fekete polcok/szekrények vannak; ott fű zöld színű a fal, hogy feldobja a sötét bútorokat.

A lényeg, szerintem, hogy legyen kontraszt : ha pl cseresznye színű bútoraid vannak, nem jó választás a narancsos-pirosas árnyalat a falra.

2014. aug. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyszínű szobák ideje lassan lejár és unalmasak is. Érdemes különböző színeket kombinálni, azzal nagyon jó hatást lehet elérni. Ha pl. van fehér és barna bútorod, akkor a két szembeni falat lefested kávébarnára a másik kettőt meg krémszínűre, a bútorokat pedig felcserélt színekkel helyezed el. A határ a csillagos ég.


Sokan félnek a merész színektől, ami számomra érthetetlen. Ha ruhaboltban, lakberendezési áruházban vagy akár más emberek otthonában járnak, mindenkinek tetszeni szoktak a sötétebb falak, dominánsabb színek, de a saját lakásukban már nem merik használni.


A fűzöld-világosbarna/törtfehér kombináció kicsit természetközelibb hangulatot ad. A lilás, orgonás, rózsaszínes színek keverése lányosabb, hangulatra tavasziasabb. A kék jól mutat a fehérrel, szürkével, akár feketével is. Mindenképp "hűti" és tágítja a szobát. Vöröses szín jól mutat barackvirággal, krémszínnel.


A fekete és a fehér mindenhez megy.

2014. aug. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos válaszokat kaptam és köszönöm.
2014. aug. 26. 12:32
 6/6 anonim válasza:
Ha lány szobát akarsz festeni, akkor lila, esetleg pink de inkább az orgona vagy bíborlila mutatnak nagyon jól a szép élénk citromsárga mellett. Ez a két szín nagyon összhangba van és ahogy elnézem szépen ki is emelik egymást. Én is ilyenre tervezem az enyémet:)
2014. aug. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!