Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kókuszmatrac vagy szivacsmatra...

Kókuszmatrac vagy szivacsmatrac? Melyiket vegyem, előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 2. 07:20
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Nekünk egyszerű szivacsmatrac volt. Nem is gondolkoztam kókuszon. Ez volt a kiságyhoz, nem cseréltem ki.
2013. ápr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Kókusz matrac volt, bepenészedett. Most a másodiknak szivacsot veszek.
2013. ápr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én kókuszt akartam, mert az milyen jó lehet, aztán a párom felvilágosított, nekünk is szivacs volt gyerekkorunkban, még sincs semmi bajunk ,jó lesz az is:) (nálunk kettőt kell venni, nem mindegy azért az a pár ezer ft se)
2013. ápr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nálunk is ugyanezt mondja a párom.:-)
2013. ápr. 2. 10:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Volt mindkettő.

Kókuszmatrac: sosem vennék többet, gödrösödik, a légzésfigyelő folyton tévesen beriasztott, hiába állítgattuk, a pisi nagyon nehezen száradt ki, nagyon súlyos volt, és sztem nehezebb tisztán tartani (pl. nyálfolt).

Szivacsmatrac: szuper, könnyű, a légzésfigyelő patentül működött vele, a pisi, nyálfolt letörölhető, mégis szellőzik. Nekem ez vált be! Ja, és sokkal olcsóbb!

2013. ápr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Meggyőztetek!:-)Bár nem volt nehéz mert a szivacs felé hajlottunk mi is,csak érdekelt mi ez a kókuszmánia,ha a mérleg nyelve odabillent volna akkor elgondolkodom,mindenki a legjobbat szeretné a babójának.
2013. ápr. 2. 10:42
 7/10 anonim ***** válasza:
még egy adalék a kókusz ellen: ahogy a "kókusz" belseje törik, elkezd porozódni, ami kijön a matracból - ami aztán asztmát vagy allergiát válthat ki.
2013. ápr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9%

Néhány éve az előző lakásunkban kókuszmatracunk volt. Sosem volt alvási nehézségünk, sosem fájt a hátunk. Most 3 éve rugós+szivacsos matracunk van, jelenleg gyógytornára járok csípőproblémával.

Én 1000%, hogy kókuszmatracot fogok venni.

És ezek a hátrányok, amik fel lettek sorolva. Bepenészedett, nehezen szárad ki a pisi, nyálfoltos??? Hát ne haragudjatok, de ezek a problémák megfelelő higiéniás esetekben elő sem fordulhatnak... Brr...

2013. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Golan Trevize ***** válasza:

Feleségem kókuszmatractot akart, azt vettünk.

Teljesen jól bevált.

Nem gödrösik, ugyanolyan az állaga, mint amikor megvettük.

Hamar kiszárad, és ami a legjobb, nem is szívja úgy be a pisit.

Hogy nehezebb, mint a szivacs, ez tény, de úgysem emelgetem állandóan.

Hozzáteszem: nagyszülőknél szivacs van, azzal se volt soha semmi probléma, azon is jól alszanak.

2013. ápr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Golan Trevize ***** válasza:
Egyébként találtam egy nagyon régi (vagy 40-50 éves), anyáknak szóló könyvet, és már ott is írták, hogy lehetőség szerint ne szivacsra legyen a gyerek fektetve, meg pokrócokra, hanem keményre tömött lószőr matracra.
2013. ápr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!