Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi a véleményetek a konyhába...

Mi a véleményetek a konyhába beépített mosógépről? Érvek ellenérvek?

Figyelt kérdés
2015. jan. 7. 22:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha ott fér el, akkor ott a helye.
2015. jan. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

Csak elől töltős és többnyire vékony (5kg max) fér el.

Nekünk is ilyen van 4 éve. Azon kívül, h kicsi nincs panasz.

2015. jan. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

én csak két negatívumát látom:

- nem fér el miatta mosogatógép, és valószínűleg a szárítógépnek sem marad mellette hely.


Ha máshova nem lehet beépíteni amúgy nem rossz megoldás, de nem zárnám ki a fent említett két dolgot az életemből, szóval nem nekem való.

2015. jan. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

Tudom, hogy pár éve ez nagy divat lett, gondolom főleg helyhiány miatt, kicsi, szűk fürdőszobák esetére. De láttam már olyan lakást is, ahol hatalmas, tágas volt a fürdőszoba és a mosógép mégis a konyhában volt.

Bevallom én idegenkedek tőle, nekem valahogy sehogy nem illik össze egy halom szennyes ruha a konyhával, a kaják közelségével. Nekem a fürdőszobában van a szennyes tartó közelében. Ennyi erővel mosogatógép vagy hűtő is mehetne fürdőszobába, ha kicsi a konyha, szóval szerintem ha megoldható akkor ne a konyhában legyen.

2015. jan. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Egyelőre csak lakásvásárlás előtt állunk, de sajnos a mi árkategóriánkba a kis lakások férnek bele, amivel együtt jár a pici fürdő is általában. Ezért gondolkoztam el azon, hogy ha megfelelő a konyha mérete, akkor "elsúvasztjuk" egy ajtó mögé a konyhába. Csak én is idegenkedek ettől az újkeletü szokástól.

De azt sem szeretném ami a "szülői" házban van nálunk, hogy csak belépni van hely a fürdőbe, mert ott a mosógép.

2015. jan. 7. 22:56
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Külföldön ez elterjedtebb, nálunk kétségtelenül szokatlan.


Én laktam ilyen lakásban pár évig. Különösebb probléma nem volt belőle. Egyedül az volt a rossz, hogy amerikai konyha volt, egyben a nagyszobával, aztán ha ment a mosógép, akkor ugye a nagyszobában is jó hangos volt.

2015. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Nekem ilyen volt az albérletem, aztán egyszer csak elomlott a gép, kiderült, hogy mekkmester személyesen szerelte össze, így vissza kellett tetetnem a fürdőbe, mert csak oda tudták bekötni. Mivel egy bazi nagy régi gép, így most elfoglalja az egész fürdőt.

Ha elfér a konyhába és el lehet rejteni a konyhalap alá, akkor ott esztétikusabb.

2015. jan. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%
Még jó, hogy egy nagy vidéki házunk van, így egy külön szoba van a pincében a mosógépnek."mosókonyha" :D Na jó néha a macskák is ott alszanak. :D Ha nem fér el a fürdőben akkor én simán beraknám a konyhába, de minimum beépítve, hogy ne látszódjon vagy esetleg a wardróbba. :D Bár ha kicsi a lakás akkor legyen a konyha BEÉPÍTVE. :D
2015. jan. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem olyan újkeletű dolog ez már. Meg szerintem praktikus megoldás is, ha megfelelő méretű a konyha. Alapvetően az átlag szokás sem éppen gusztusosabb, hogy a fürdőben van és a csövét a kád szélére akasztom.


"nekem valahogy sehogy nem illik össze egy halom szennyes ruha a konyhával, a kaják közelségével"

Hát, szerintem ez azért nem így megy, a szennyes ruhát lehet kosárban tartani akár szobában, akár a fürdőben, és csak a ki-be pakolásnál a konyhába vinni. Meg én alapból azt vettem észre, a konyha mindig egyfajta átmeneti helyiség, ami csupa kosz tud lenni. Elvégre ott tartjuk a kaja mellett a mosatlan tálakat is. Vagy legtöbbször bemegy az ember, lecuccok a konyhában, és csak utána öltözik le. De pl ha kerted van, vagy csak veszel egy kiló krumplit, az se lesz a legtisztább dolog ha le kell hámozni.


Nekem a jelenlegi albérletben egy marhanagy mosógép van a kis fürdőben, alig lehet férni mellette, persze máshova sem férne igazán el. Meg alapvetően, A mosás, mosogatás valahol jobban össze is férnk egymással, mint a mosás és fürdés. De mondom, szerintem simán megoldható hogy szennyes a fürdőben, és csak mosásnál kivinni, a szárítás meg úgy is szobában megy.


"Ennyi erővel mosogatógép vagy hűtő is mehetne fürdőszobába, ha kicsi a konyha, szóval szerintem ha megoldható akkor ne a konyhában legyen."

Azért a tányérokat kevésbé praktikus odahordani elmosni, aztán vissza. A hűtőnek meg egyrészt nem tesz jót a magas pára, és meleg, ráadásul olyankor az áramot is jobban zabálná, vagy lejegesedne a kicsapódó víz.


Meg alapvetően, a kajálás, mosogatás erősen a konyhához köthető tevékenység, a mosás viszont nem kötelezően a fürdővel kapcsolatos.

2015. jan. 8. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%
A mosógépet úgy kell beépíttetni, hogy a kifolyó víz egyenesen a szennyvíz csatornába menjen. Akkor nincs gond sem a konyhában, sem a fürdőszobában.
2015. jan. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!