Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szeretnénk egy folyosóból...

Plasztik@ä kérdése:

Szeretnénk egy folyosóból szobát építeni ahol csak csempe, és végig ablak van. Hogyan kezdjük el felujítani és kb mennyi lenne az ára?

Figyelt kérdés

2015. febr. 15. 16:38
 1/5 A kérdező kommentje:

hosszúsága. 4500mm

szélesség.. 1600mm

2015. febr. 15. 16:49
 2/5 anonim válasza:

ez engem is érdekelne.. nálunk is van egy ilyen rész..

és én is gondolkozom a fejújításán.

2015. febr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
válaszoló akkor reklámozd hogy megtudjuk
2015. febr. 15. 18:46
 4/5 anonim ***** válasza:

kezdésként a sok ablakot cserélni kéne szigetelt falra, + 1 vagy 2 ablakra, ami ugyan úgy jól van szigetelve. A padlót érdemes cserélni szőnyegre vagy parkettára, ha nincsen radiátor, akkor a csővezetéket oda is ki kell vezetni + radiátor, az új cső miatt viszont újra is kell festeni, legalább az adott részt.


Egyszemélyes 80-90 centi széles ágy, mellé egy éjjeli szekrény, a hely szűke miatt ha kell asztal, akkor a falra kell rakni egy felnyitható lapot, ami függőleges alap állapotban, de ha felhúzod és kiakasztod, vízszintes lesz, így van valamiféle asztal. Ha sok hely kell, a legtöbbet a magasabbra rakott bútor elemekkel lehet elérni (plafonhoz van nyomva a teteje, alja 176-190cm a földtől). Ha cipőtartó is kell, akkor kinyitható, 80 fokban döntött ajánlott.


Bútort, mivel elég egyedi az igény, érdemesebb asztalossal csináltatni (a világos színű lapok, mint a bükk és társai olcsóbbak, a sötétebb színű lapok, mint a cseresznye, drágábbak).


Őszintén szólva elég húzós, nem tudom, hogy nagy fal méretű ablak van, vagy csak rendes, mert ha jó nagy lap üvegtáblák vannak, akkor az egészet ki kell szedni, felfalazni, szigetelni, új ablako(ka)t venni, áramot bevezetni a falba (gondolom kéne pár konnektor). Ez már maga egy elég nagy kiadás lehet (0.5-1 millió).

Erre rájön a radiátor kérdése, ott is bontás, csővezeték radiátornak, a fal helyrerakása, komplett kifestés. Ez megint röhögve elvitt pár százezret. Padlót, mivel szoba lesz, érdemes cserélni szőnyegre (olcsóbb megoldás) vagy parketta, a hideg kövön hamar felfázhat bárki.

Tehát már most 1 millió, és még sehol nincsen a bútorozás, ágy, egy jobb matrac, stb. Ez megint 2-300 ezer.


Ha belevágtok, sokba fog kerülni, persze sok minden függ attól is, hogy milyen a jelenlegi helyzet. Sikeres átalakítást kívánok hozzá, ha belevágtok.

2015. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
utolsónak köszi még nem tudom hogy belevágjunk-e
2015. febr. 21. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!